W świecie dzieci
Home
 

Jak przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie wielkie przeżycie dla każdego drugoklasisty ale również wielki stres i spory wydatek dla rodziców. Całe wydarzenie poprzedza ciąg przygotowań nie tylko duchowych, ale także tych powiązanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem przyjęcia jak również zaproszeniem gości. Bardzo istotnymwydatkiem są stroje komunijne.

Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie wielkie święto dla każdego dziecka ale też ogromny stres i niemały wydatek dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak również takich związanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem obiadu komunijnego oraz zaproszeniem rodzimy. Bardzo istotnymwydatkiem są stroje komunijne.
stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W tym momencie działa wiele sklepów które specjalizują się wyłącznie w sukniach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę szeroki i nie jest łatwo wybrać. Bardzo często ten problem rozwiązują parafie, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci muszą mieć jednolite stroje na komunię. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a dorośli nie ścigają się w zakupie coraz to droższych i wymyślniejszych strojów.

O ile sukienki komunijne są coraz częściej ujednolicone, to dużo więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W przypadku gdy wszystkie dzieci mają takie same stroje, kilku rodziców decyduje się na zakup drugiego zestawu stroju: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po głównej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o organizacje imprezy komunijnej to nadal wielu rodziców urządza przyjęcie w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są imprezy w lokalach lub też zajazdach. Lokale gastronomiczne dodają tego typu przyjęcia do swojej oferty. Gdy rodzice decydują się na samodzielne zorganizowanie przyjęcia, powinni pamiętać nie tylko o ciekawym menu ale także zadbać o właściwy wystrój pomieszczenia. Ważnym punktem programu jest także tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dużej ilości pracy.

Jeśli nie organizujemy tej imprezy a jesteśmy jedynie gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten niezwykły dzień. W księgarniach, sklepach z pamiątkami (pomocne źródła) czy też kwiaciarniach dostępnych jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Fajnym pomysłem może być też łańcuszek z medalikiem albo kolczyki.

Off 

8 lutego 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top