W świecie dzieci
Home
 

Odegraj fabułę ulubionego Bilba

Krasnoludy, elfy, pierścień o tajemnej mocy, walka ze smokiem Smaugiem. Przypomina to scenariusz niezbyt ambitnej bajki dla najmłodszych? A jednak przygody mężnego Hobbita Bilbo pokochało wiele milionów ludzi na świecie. Na czym polega fenomen Hobbita?

Klocki Lego Hobbit
Autor: KlockidlaCiebie
Źródło: http://www.klockidlaciebie.pl
Od pojawienia się pierwszej książki, poruszała nas wielobarwność charakterów bohaterów tolkienowskich powieści. Bilbo Baggins jest chyba najlepszym tego przykładem. Na początku historii jest wiodącym przyzwoite życie Hobbitem i…tchórzem. Jego dalsze losy sprawiają, że w Bilbo zachodzi przemiana, fascynuje nas ta postać! Szczególnie mały Hobbit zafascynował firmę Lego, za której pośrednictwem możemy przenieść się w krainę Śródziemia.

Sporo rodziców skarży się, że dzisiejsza młodzież spędza długie godziny na nierozsądnym marnowaniu czasu przed ekranem monitora. Ale wiedzmy, że są też na rynku gry mające wpływ na rozwój wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Ta gra to Lego Hobbit, w której Bilbo pomaga krasnoludom w odzyskaniu ich królestwa. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak może tego dokonać, jakie postaci staną na jego drodze i jakie przeciwności losu go czekają podczas tej przygody to zapraszamy do gry. Szczególnie, że akcja tak szybko przenosi się z miejsca na miejsce, że częste zmiany scenerii skutecznie angażują w to co się dzieje na ekranie.

Dlatego jeśli aura nie zachęca nas do wyjścia z domu możemy zapomnieć o nudzie. Dzięki grze Lego Hobbit przeniesiemy się w świat fantazji, w inny świat, gdzie wszystko dzieje się według naszych pomysłów. Klocki tymczasem, ucieszą nieco młodszych miłośników twórczości Tolkiena. Zabawa nimi buduje wyobraźnię przestrzenną i przenosi małych podróżników w świat magii i tajemnic. Dobierając zabawki dla swoich dzieci uwzględnijmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. Dlatego zezwólmy dzieciom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie.

Klocki pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym istotnym walorem jest to, iż są ładne za dzień lub wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami.
Off 

4 września 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top