W świecie dzieci
Home
 

Obrotni i zaradni rodzice przygotują pokój malucha za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z produktami dla dzieci, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, małe ubranka i różne zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy
Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świat przychodzi wyczekiwane dziecko, cała rodzina koncentruje się głównie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby dzieciątka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grupka wujków i cioć z radością obdarowuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie ciekawym pomysłem na prezent dla niemowlaka są też rzeczy, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice stawiają raczej na elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem ogromną różnicę stanowi zawieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Resztki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut. Plastikowe, nietłukące doniczki za parę złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy osłonki w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można mocować według własnych preferencji na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli przykleimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając piękny efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie ogromne kartonowe pudełko własnoręcznie ozdobione przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący zabawki dla niemowląt. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też własne, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy najkorzystniejszych opcji.

Off 

27 lipca 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top