W świecie dzieci
Home
 

Oczekujesz dziecka – przygotuj się!

Pary oczekujące na narodziny dziecka muszą dobrze się przygotować na jego przyjęcie. Będą musiały sobie dać radę z wieloma problemami, zarówno powiązanymi z przeorganizowaniem mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i oczywiście ważne, by w tym natłoku nie uciekła radość z wyczekiwania dziecka. Żeby się w tym wszystkim nie zamotać warto zrobić listę i przez cały okres ciąży spokojnie i systematycznie odkreślać z niej kolejne punkty.

Bardzo istotne jest przygotowanie domu. Trzeba zdecydować, czy dziecko natychmiast będzie miało własny pokoik, czy może najpierw tylko wygospodarowany kącik w sypialni rodziców. Jeżeli zadecydują oni, że potrzebne jest odświeżenie mieszkania, to początek ciąży to najodpowiedniejszy moment. Po narodzinach dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu mieszkania. Należy też kupić łóżeczko, może dodatkową komodę czy półkę. Istotne jest by chłodnym okiem spojrzeć na nasz dom i na tej podstawie podjąć decyzję.

Autor: www.babymama.pl

Kolejna sprawa – akcesoria dla dzieci (http://stylowedziecko.pl/WYPRAWKI-c64.html). Pajacyki, kaftaniki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Oczywiście też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego dużo, warto zatem dopytać znajomych, którzy mają dzieci co się przydaje. Naturalnie przygotowując się na przyjście na świat dziecka musimy liczyć się z wydatkami. Wyprawka, mebelki, opieka lekarska – każdy z tych elementów kosztuje. Niestety w Polsce poród w komfortowych warunkach także jest związany e sporymi nakładami finansowymi i trzeba o tym pamiętać i zaplanować wydatki tak, żebyśmy nie wylądowali pod kreską.

Jest jednak coś, o co absolutnie nie powinniśmy się martwić. natychmiast po narodzinach nasz dom wypełni się misiami, klockami, lalkami…Zabawki dla niemowląt to najczęściej przynoszone przez rodzinę i znajomych prezenty. Zapamiętajmy jednak by przeznaczyć półkę lub kupić skrzynię na te wszystkie przedmioty, inaczej zgubimy się pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych podarunków dla naszego malucha. Należy zwrócića uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoju czy kąciku dziecka miała swoje miejsce. Organizacja to podstawa. Uchroni nas przed gorączkowym szukaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka (http://www.stylowedziecko.pl/pajacykirampersy-c15.html). Czekanie na narodziny dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.
Off 

14 listopada 2012 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top