W świecie dzieci
Home
 

Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Osoby spodziewające się maluszka powinny odpowiednio się przygotować na jego przyjście na świat. Muszą sobie poradzić z wieloma kwestiami, zarówno powiązanymi z przeorganizowaniem mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i oczywiście ważne, aby w tym natłoku nie uciekła radość z oczekiwania na dziecka. Żeby się w tym wszystkim nie zgubić należy zrobić listę i przez cały czas |ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej następne pozycje.

Bardzo ważne jest przygotowanie mieszkania. Należy zadecydować, czy dziecko od razu będzie miało własny pokoik, czy może najpierw tylko wydzielony kącik w sypialni rodziców. Jeżeli zadecydują oni, że potrzebne jest odmalowanie mieszkania, to początek ciąży to najwłaściwszy moment. Po narodzinach dziecka nikt nawet nie pomyśli o malowaniu ścian. Trzeba też nabyć łóżeczko (oraz ładny komplet pościeli -> http://cebababy.pl/produkty/posciele), może jeszcze jedną komodę czy półkę. Ważne jest by krytycznym okiem spojrzeć na nasz dom i wtedy podjąć decyzję.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną
Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Śpioszki, bluzeczki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego sporo, dobrze jest więc dopytać znajomych, którzy mają dzieci czego używali. Naturalnie przygotowując się na przyjście na świat malucha musimy liczyć się z kosztami. Wyprawka (np. http://www.cebababy.pl/produkty/cebuszka), mebelki, opieka lekarska – wszystko kosztuje. Niestety w tym kraju poród w przyjaznych warunkach także jest związany z dużymi nakładami finansowymi i warto o tym pamiętać i zaplanować wydatki tak, abyśmy nie wylądowali pod kreską.

Spanie na zawołanie
Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak coś, o co zupełnie nie powinniśmy się martwić. Zaraz po narodzinach nasz dom wypełni się misiami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej przynoszone przez rodzinę i znajomych prezenty. Pamiętajmy jednak by wygospodarować półkę lub zakupić skrzynię na te przeróżne dobra, inaczej zgubimy się pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych podarunków dla naszego malucha. Trzeba zwracaća uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoiku czy kąciku naszego potomka miała określone miejsce. Porządek to podstawa. Uchroni nas przed gorączkowym poszukiwaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka. Czekanie na narodzina dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy odrobinie organizacji.

Off 

31 lipca 2012 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top