W świecie dzieci
Home
 

Od pierwszych dni pielęgnujesz swoje maleństwo. Bacznie obserwuj jego rozwój

Oczywiste jest, że każdy rodzić cieszy się nawet z najmniejszego powodzenia własnego dziecka, z każdej wysokiej oceny, zaliczonego testu wiedzy, medalu sportowego czy zwyczajnie z życzliwego uczynku. Jednak w sytuacji najmłodszych pociech, radość i chluba są wyraźnie większe, ze względu na fakt, że wszystko dzieje się po raz pierwszy podczas ich egzystencji.

dziewczynka na zjeżdzalni
Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe kroki, pierwszy śmiech, pierwsze wyrazy. Każdy rozdział w życiu dziecka dostarczamnóstwo radości rodzicom, którzy pilnują aby ich pociechy rozwijały się odpowiednio i miały udany start w dorosłe życie. Jednak nie za każdym razem wszystko dzieje się po naszej myśli. Jak wiadomo nie od dziś, dzieci wykazują niską odporność organizmu, skutkiem czego ich podatność na wszelakie infekcje jest stosunkowo wysoka. Nagminne katary, bóle mięśni, kaszel, powiększone węzły chłonne, to tylko wybrane przykłady z załego szeregu zaburzeń, które atakują najmłodszych. Jednak bardzo często bywa tak, że dotykają je schorzenia, które widoczne są już we wczesnym etapie życia. Przykładem takiego zwyrodnienia, które w znacznym stopniu utrudnia porozumiewanie się jest tak zwane jąkanie. Jest to charakterystyczne zaburzenie mowy, które wyróżnia się zarówno systematycznymi powtórzeniami, przedłużeniami sylab, oraz regularnymi pauzami podczas wypowiadanych zdań. Jego przyczyna może być różnokierunkowa. Trzeba zaobserwować podczas jakich sytuacji ma miejsce opisywane zaburzenie, czy jest to związane
Dziecko i zabawa
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ze stanem emocjonalnym danej osoby czy jest to na przykład odpowiedź na strach w tracie konkretnych sytuacji.

Należy pamiętać, że ta przypadłość może powodować stałe zmiany w psychice dziecka. Może nasiląć lęk przed odrzuceniem ze strony rówieśników oraz pogłębić obawy przed mówieniem. Dlatego szczególnie istotne jest podjęcie działań leczenia jąkania. Dzięki szybkiej reakcji i właściwym sposobem leczenia możliwe będzie stuprocentowe pozbycie się problemu. W tej sytuacji do głównych zadań rodziców należy bezzwłoczna konsultacja z lekarzem rodzinnym, który wyśle dziecko do właściwego specjalisty. Według statystyk najszerszy wachlarz placówek specjalizujących się danym schorzeniem znajduje się w Warszawie, dlatego właśnie tam zaleca się wybrać odpowiedniego logopedy. Wystarczy zapytać o opinię lekarza pierwszego kontaktu lub wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „dobry logopeda warszawa” i zaczerpnąć opinii na temat wyszczególnionych specjalistów. Niestety większość z nich przyjmuje we własnych prywatnych gabinetach, a kuracje są kosztowne, jednak miejmy na uwadze to, że warto wydać każdą kwotę aby nasze dziecko silne i szczęśliwe.
Off 

1 lipca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top