W świecie dzieci
Home
 

Olej lniany – złoty lek?

O ich dobroczynnych właściwościach nasz prababki wiedziała od zawsze. W dzisiejszych czasach wykazały to badania naukowe i zapanowała zdrowa moda na kuracje olejami. Dobrze jest je stosować, ponieważ umożliwiają nie tylko dbać o zdrowie, ale również je odzyskać.

olej
Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Tytuł najzdrowszego nosi od lat olej lniany, który w swym składzie posiada ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale tylko wtedy, jeżeli mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę układu trawiennego, nerwowego, sercowo-naczyniowego, immunologicznego, zapobiega chorobom nowotworowym czy nadwadze. Wzmacnia serce, obniża cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zapobiega rozwojowi nowotworów.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka biochemik, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), opracowała specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą potencjalną szansę na poprawę zdrowia – sprawdź ofertę sklepu ZdrowyStragan.

Tłuszcze roślinne to tylko zdrowie. Nie tylko nie tuczą, ale i wspomagają walkę z otyłością. Warto wiedzieć, które mają najlepsze działanie i wprowadzić je do codziennej diety.Dr Budwig sporządziła słynną pastę, której składnikami jest zmiksowany olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Nie dość, że podobno działa przeciwnowotworowo, to zaskakuje smakiem! Warunek? Świeży olej lniany oraz mikser. Ważne jest aby z tych dwóch produktów stworzyć jednolitą pastę, gdyż tylko spożywane razem dają tak spektakularne efekty. Taka pasta stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i zapewnia ochronę organizmu. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich schorzeń jak np. zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i reperowaniu zdrowia. Może warto to wykorzystać? Radykalne diety są w stanie nas szybko zrazić i spowodować uczucie zdenerwowania, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie ubogie w puste kalorie i smaczne. Koniecznie z dodatkiem oleju lnianego, który posiadaspecyficzny orzechowy posmak i idealnie komponuje się z większością sałatek.

Zobacz też inne zdrowe oleje – https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/412-olej-arganowy.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html}.

Off 

9 lipca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top