W świecie dzieci
Home
 

Opieka zdrowotna w kraju

Łatwa opieka lekarska to sukces, zwłaszcza, kiedy chodzi o coś trudniejszego niż katar lub jesienne osłabienie.

Grypa
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Wygodna opieka lekarska to sukces, przede wszystkim, gdy to coś trudniejszego niż jesienny katar. Na szczęście ciągle w Polsce studia medyczne wciąż zaczyna mnóstwo zdolnych młodych ludzi. Jak szukać zaufanych specjalistów i z jakiego powodu w prywatnych gabinetach?

Narodowy Fundusz Zdrowia dostarcza obywatelom wyjątkowo dużo rozrywki. Nie tylko to, że próba akceptacji zasad zwracania opłat konkretnych operacji doprowadzi jedynie do bólu głowy, to na domiar złego czas oczekiwania na konsultację u niezbędnego lekarza liczyć należy w miesiącach – czasami liczy się w latach.

Prywatne gabinety, publiczne ubezpieczenia

Nikt już się chyba nie oszukuje, że wizyta w państwowych gabinetach może odbyć się fachowo. Sam proces rejestracji wydaje się nie do przeskoczenia. Stąd też, mimo koniecznego ubezpieczenia, dużo ludzi wybiera leczenie u prywatnych lekarzy. Zjawisko to jest silnie widoczne zwłaszcza jeśli szczególnie zależy nam na dobrej opiece. Jeśli w grę wchodzi ginekolog lub stomatolog, nie próbujemy oszczędzać. Kiedy pilnie poszukiwany jest okulista także wolimy uniknąć kolejek w tłocznych szpitalnych korytarzach.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach
Źródło: RankingLekarzy.pl

Gdzie do specjalisty?

Prywatnych gabinetów jest bardzo dużo w każdym mieście i raczej nie trudno się dowiedzieć, jakie świadczą usługi. Można tylko zajrzeć na fora w internecie, by zobaczyć – na konkretnych przykładach – jaka o danym lekarzu krąży ocena. Dobry dermatolog, czy raczej szarlatan, mądry ortopeda, czy prosty łapiduch – to wszystko znaleźć można w internecie (ciekawy artykuł).

Dobry lekarz

Specjalistę najłatwiej wybrać w największych ośrodkach. Przy okazji liczba specjalistów i duża konkurencja obniża koszty nie są tak duże. Dobry urolog zdecydowanie stworzy gabinet w Warszawie niż w Pacanowie. Podobnie zresztą kardiolog. Największa liczba pacjentów i ich ciągła rotacja to naturalna sytuacja. Również najlepszy psycholog lublin będzie miał sporo pacjentów w mieście. Problemy cywilizacyjne są tu bardziej dotkliwe. W dużej aglomeracji również psychiatra będzie w stanie bardziej wiarygodnie zapewniać poufność.

Off 

2 listopada 2012 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top