W świecie dzieci
Home
 

Opłacalne kierunki we wrocławskich szkołach policealnych

Jak się okazało, studia wyższe wcale nie są gwarancją nam intratnej posady. Niekiedy dla ludzi z dyplomem nie ma pracy w ogóle. Dotyka to przede wszystkim ludzi, którzy wybrali studia humanistyczne. Mają oni obecnie ogromny problem, gdyż nie ma dla nich miejsc na rodzimym rynku pracy. Czy nie ma już szansy dla młodych Polaków na znalezienie dobrej posady?

książka
Źródło: www.morguefile.com
Faktycznie, w ostatnich latach dużo studentów uczelni humanistycznych pozostaje bez zatrudnienia. Większość z nich, z przyczyn finansowych musi pracować w klubach, barach szybkiej obsługi czy w telesprzedaży. Jak zapewne się domyślamy, to nie było ich marzenie, kiedy przekraczali podwoje swojej uczelni. Ten los dotyka studentów pedagogiki, socjologii, czy nauk politycznych. Niestety, w naszych czasach niezwykle trudno znaleźć godziwą pracę. To bardzo smutne, że dobre wykształcenie nie jest nikomu potrzebne. Jeszcze do niedawna dyplom magistra otwierał absolwentowi wrota do wielkiej kariery i intratnych stanowisk.

Dzisiaj jest już tylko świadectwem naszej wiedzy, a dyplom możemy sobie na pamiątkę umieścić na ścianie. Zamiast uskarżać się na taki nieszczęsny los, trzeba zebrać się w sobie i spróbować jakoś sobie dać radę w dobie szalejącego kryzysu. Okazuje się bowiem, że dobrze mieć pożyteczny zawód. Jedynie tym sposobem możemy mieć perspektywę na zatrudnienie. Warto zrobić użytek z dużej oferty szkół policealnych i zdobyć przyszłościowy zawód. Jednym z najchętniej wybieranych jest na pewno technik informatyk Wrocław (link). Dzisiejszy świat obraca się dookoła komputerów, stąd też profesja specjalisty IT będzie jeszcze długo na topie. Bardzo dobrym kierunkiem jest także technik rachunkowości Wrocław (WSZ Edukacja).

W tym przypadku także mamy duże możliwości. Pomimo ciężkich czasów, co roku powstaje wiele przedsiębiorstw, które potrzebują profesjonalnej księgowości. To rzecz jasna, tylko propozycje. W szkołach policealnych czeka na nas mnóstwo ciekawych i przyszłościowych kierunków. Jest bowiem całkiem dużo profesji, które nawet w czasach kryzysu będą ciągle potrzebne.
Off 

21 czerwca 2013 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top