W świecie dzieci
Home
 

Oświetlenie do dziecięcego pokoju – jakie projekty warto wdrożyć

Gdy mamy dzieci doskonale zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli zmierzyć się z ogromem wyzwań. Każdego dnia czeka nas mnóstwo wyzwań. Nikt jednak nie narzeka, bo dzieci to największa radość. Trzeba jedynie postarać się jakoś nad wszystkim zapanować. Bo kiedy w domu są dzieci i zaczyna się remont mieszkania, to możemy być rzeczywiście ugotowani, od stałego robienia wszystkiego, żeby jakoś się udało. Nawet przy przestawianiu mebli może być spora zawierucha.

aranżacja pokoju dziecięcego
Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, gdy chodzi o kupowanie oświetlenia do dziecięcego pokoju, nie musi być tak źle. Kupując oświetlenie dziecięce musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Najważniejsze, to żeby pokój był porządnie oświetlony. Lampy sufitowe powinny być dobrane do wielkości pokoju. Najlepiej by żarówki kryły się w żyrandolu, by przypadkowa zabawa piłką lub jakąkolwiek inną zabawką nie uszkodziła ani obudowy żyrandola, ani również nie stłukła się w takiej sytuacji żarówka. Kupując kinkiet dla dzieci najlepiej kupić takie, jakie spodobają się naszym dzieciom. Można kupić takie, które przypominają ich ulubioną komiksową postać. Warto zamontować takie kinkiety przy łóżku każdego dziecka. W razie jakiegoś koszmaru dobrze nauczyć dziecko tego, żeby zapalało taki kinkiet. Poza tym na pewno milej dzieciom będzie usypiać przy świetle z bajkowych kinkietów. Oświetlenie kuchenne Gdy zabieramy się za urządzanie kuchni musimy pamiętać o tym jak istotne jest oświetlenie do kuchni. Ostatnio jest naprawdę ogromny wybór, jeżeli chodzi o asortyment dotyczący oświetlenia do pokoju kuchennego. Popularne i przydatne jest podświetlenie szafek. To naprawdę genialna opcja. Musimy wziąć pod rozwagę tego rodzaju rozwiązanie. Oczywiście musimy mieć też oświetlenie sufitowe w kuchni, bo bez porządnej lampy ciężko będzie dobrze funkcjonować w kuchni. Ale poza głównym źródłem światła warto postawić również na to mniej widoczne oświetlenie.

pokój dziecięcy
Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy przecież zawsze zapalać żyrandola. Jeżeli nasza kuchnia została odgrodzona barkiem od innego pomieszczenia, to można pomyśleć o podświetleniu szafek i o kilku futurystycznych lampach do zawieszenia nad barkiem. W takiej sytuacji nie będzie konieczna jeszcze jedna lampa na środku sufitu w części kuchenne. Wiadomo, że wszystko zależy od tego jak prezentuje się nasza kuchnia i co będzie dla niej optymalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o oświetlenie, ale nie tylko.
Off 

24 listopada 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top