W świecie dzieci
Home
 

Pierwsza komunia święta niezmiernie ważna dla młodego człowieka

Nasz kraj ma niesamowicie silnie zakorzenioną religią chrześcijańską. Zwłaszcza osoby starsi w dużym stopniu układają rytm całego dnia lub miesiąca pod obchody religijne. Niegdyś niedzielne spacer do kościoła na mszę było sporym wydarzeniem, okolicznością do ubrania najlepszego ubrania oraz zaprezentowania się od nieskazitelnej strony. Dzisiaj część z tego typu rytuałów nadal w nas istnieje, pomimo że nie przywiązujemy już tyle uwagi w naszym życiu do religii oraz czasami brakuje nam czasu lub ochoty na kultywowanie rytuałów naszych rodziców. Jednakże są chwile które staramy się tak samo intensywnie przeżywać.

Ubiory komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Nasz kraj ma bardzo mocno zakorzenioną religią katolicką. Szczególnie ludzie starsi w dużym stopniu układają schemat swojego dnia albo miesiąca pod święta religijne. Niegdyś cotygodniowe wyjście do kaplicy na nabożeństwo było dużym wydarzeniem, okolicznością do założenia najlepszego ubrania i przedstawienia się od jak najlepszej strony. Dzisiaj niektóre z tych zachowań nadal w nas pozostała, mimo że nie poświęcamy już tak dużej uwagi w naszym życiu do kultywowania religii oraz zwykle brakuje nam czasu albo go fashion chęci na kontynuowanie ceremonii naszych przodków. Jednakże są momenty które staramy się równie intensywnie przeżywać. Pierwsza komunia święta jest pewnym z tego typu wydarzeń. To tak w rzeczywistości pierwsza okazja dla młodego człowieka na udział w tak uroczystym dla niego dniu. Przede wszystkim jest to niezmiernie ważne przeżycie wewnętrzne i kościelne. Mały chrześcijanin zostaje kompletnym wiernym kościoła i uczestnikiem nabożeństwa. Podczas takiej uroczystości ma miejsce pierwsza komunia. Czasami jednak cała praktyczna otoczka tej uroczystości tłumi jego duchowe znaczenie. Nie zmienia to faktu, że jest to pierwsza okazja do kupna pięknych ubrań oraz rekwizytów i najczęściej nasze mamy napędzają całą tą machinę.

Autor: Superfoto.pl

Niegdyś stroje do pierwszej komunii dawały zdecydowanie większe możliwości. Bogate sukienki z mnóstwem koronek i ozdób były niemalże małą odmianą sukien ślubnych. Dzisiaj większość parafii ograniczyło nieco ten zwyczaj wprowadzając odgórnie konieczność noszenia skromnych strojów. Dzięki temu wyrównały się widoczne granice między dziećmi z bogatych oraz biedniejszych rodzin. Jeszcze jedną rzeczą, którą dziewczynki uwielbiają są wianuszki. Tutaj nadal jest bogate pole do działania a sklepy oferują nam całe mnóstwo przeróżnych typów począwszy od standardowych wianków albo – strona www – opasek z subtelnymi kwiatami po bogate wielobarwne nakrycia głowy.  Dla młodych ludzi Komunii Świętej nie bez znaczenia jest również zwyczaj wręczania prezentów z okazji pierwszej komunii świętej. Kiedyś zazwyczaj był to łańcuszek z medalikiem albo kolczyki dla dziewczynek. Obecnie rosnące wymagania młodych i przyzwyczajenia konsumenckie obligują do kupowania coraz droższych podarunków przy których upragniony rower wygląda dość niepozornie.

Źródło:
Off 

18 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top