W świecie dzieci
Home
 

Połóg

Dochodzenie do siebie po porodzie może trwać około sześciu tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza ginekologa czy położnej. Idealnie jest kiedy w tym okresie twój mąż może wziąć zwolnienie i zostać w domku by pomóc ci w opiece nad waszym dzieckiem oraz zająć się tobą. Pomóc może także babcia maleństwa czy kogokolwiek z rodziny, bo każda pomoc w tym trudnym okresie jest nieoceniona!

dziecko
Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli po powrocie z oddziału położniczego zostały ci jakiekolwiek poporodowe podkłady dla mamy mogą ci się one przydać w domu, bowiem możesz mieć jeszcze duże krwawienia. Po kilku dniach powinny wystarczyć zwykłe podpaski. Zobacz poduszki do karmienia w rożnych rozmiarach. Karmienie oseska mlekiem matki, oczywiście jest tu elementem pożądanym, przyśpieszającym powrót do formy, bowiem podczas gdy dzidziuś ssie pierś matczyna macica o wiele szybciej powraca do rozmiarów sprzed ciąży.

Na rynku można nabyć ogromną ilość rzeczy które to – czasami trudne na początku – karmienie mogą znacznie uprościć. Są to dla przykładu: osłonki na piersi, odciągacze pokarmu, poduszki do karmienia, wkładki laktacyjne, biustonosze odpinane na czas karmienia, odzież do karmienia a nawet komfortowe fotele dla karmiącej mamy (silikonowe osłonki).

dziecko
Autor: iStock
Źródło: iStock

Gimnastykować się młoda mama może zacząć już drugiego dnia po porodzie a w przypadku cesarskiego cięcia – już tydzień po nim. Zacząć trzeba od niezbyt forsownych ćwiczeń, bezpiecznie ćwiczyć można mięśnie Kegla czy też mięśnie stóp. Po upływie trzech tygodni od porodu kobieta może zacząć ćwiczyć brzuszki. Po okresie połogu można pływać oraz rozpocząć intensywną gimnastykę. Jeżeli kobieta w połogu zachowywać będzie wyżej wymienione zasady a potem ćwiczyć będzie regularnie i intensywnie to niezadługo pasy ciążowe i ubrania ciążowe będzie mogła schować głęboko do szafy albo oddać i włożyć znów swoje ulubione fatałaszki sprzed okresu ciąży.

Off 

30 maja 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top