W świecie dzieci
Home
 

Polskie przychodnie w Irlandii

Centrum medyczne jest to niezależny państwowy instytut pomocy zdrowotnej. Oferuje bardzo dużo usług lekarskich z obszaru różnych dziedzin. Można tutaj wykonać między innymi konieczne badania ambulatoryjne jak i również profilaktyczne, sięgnąć wskazówek dużej ilości specjalistów. W wielu miasteczkach za granicą można natknąć się na polskie centra medyczne, a także polskie przychodnie.

Centrum medyczne jest to samodzielny publiczny zakład pomocy zdrowotnej. Oferuje dość dużo usług medycznych z obszaru różnych dziedzin. Można tutaj zrobić między innymi niezbędne analizy ambulatoryjne jak i również profilaktyczne, zaczerpnąć konsultacji dużej ilości specjalistów. W wielu krajach za granicą można znaleźć polskie centra medyczne, a nawet polskie przychodnie.

Kobieta u lekarza
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Wiąże się to między innymi z tym, że za granicą doktorzy lepiej zarabiają aniżeli w matczynym kraju. Taka polska przychodnia możne zaproponować pacjentom, zarówno tym pracującym za granicą jak i tym znajdującym się niedługo, takie usługi jak na przykład stomatolog, alergolog, ginekolog czy też internista. Gdy będąc w obcym państwie musimy pójść z z naszą pociechą do lekarza pediatry to na przykład będąc w Dublinie wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać pediatra Dublin i wyskoczą nam adresy gdzie możemy się udać.

Pediatrzy proponują leczenie dzieci od 0 do 18 roku życia, szczepienia profilaktyczne, bilanse zdrowotne i wiele innych usług. Jeżeli przytrafi nam się, że będziemy mieć jakiekolwiek dokuczliwości dotyczące układu ruchu, przykładowo skręcone stawy, zerwane ścięgna czy też schorzenia pleców lub kręgosłupa, to niewątpliwie będziemy musieli skorzystać ze wsparcia ortopedy. I tak na przykład ortopeda Dublin proponuje nam usługi ortopedyczno-urazowe. To znaczy, że leczy między innymi złamania, kontuzje sportowe, schorzenia kręgosłupa oraz wiele innych.

Kobiety brzemienne mogą w przychodniach czy też centrach medycznych zrobić USG. Dopuszcza ono niemalże bezbłędnie dogądać dorastanie płodu. Takie badanie jest bezbolesne i trwa zazwyczaj 20 minut. Może to być usg w 3d, czyli trójwymiarowe, przy użyciu którego możemy ujrzeć na przykład kształt nosa dziecka lub usg 4d zarówno trójwymiarowe, ale ono jest już urozmaicone o obraz na żywo. Przyszli rodzice mogą zobaczyć na przykład jak dziecko ziewa, rozciąga się, ssie palec u rączki, ma uśmiech na twarzy. Na życzenie pacjentki można otrzymać zdjęcia oraz krótkie filmiki z usg, które są doskonałą pamiątkom dla przyszłych rodziców.

Źródło: Medicus
Off 

23 listopada 2012 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top