W świecie dzieci
Home
 

Pomocne akcesoria w okresie laktacji

Macierzyństwo to magiczny czas w życiu każdej kobiety. Jednakże pierwsze dziecko to nie tylko samo szczęście. Wiele matek przeżywa lęk przed tym, czy dadzą radę. Nierzadko potrzebują one pomocy innych doświadczonych matek.

Woda źródlana Mama i ja
Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
Wiele wątpliwości może budzić tak pozornie prosta czynność jak karmienie piersią. Na dzień dzisiejszy wiele młodych matek decyduje się karmić jak najdłużej,aczkolwiek nie wszystkie wiedzą, jak ułatwić sobie życie. Tymczasem producenci akcesoriów do karmienia oferują wiele funkcjonalnych gadżetów. Miejmy na uwadze fakt, że karmienie piersią jest bardzo dobroczynne dla zdrowia niemowlaka, stąd też trzeba zorientować się, jak właściwie karmić, a także jak pokonać potencjalne trudności związane z laktacją.

Wszelkie wskazówki można uzyskać w poradni laktacyjnej. Konsultantka laktacyjny powie, zapewne rozwieje wiele wątpliwości.Całkiem bogatym źródłem informacji jest też sieć. Na wielu portalach umieszczane są video z instruktażem, a na forach internetowych można się podzielić swoimi opiniami z innymi kobietami. Poza tym powinno zakupić niezbędne akcesoria, które mogą pomóc w okresie karmienia. Niekiedy młode matki obawiają się, że dziecko dostaje za mało pokarmu. Pamiętajmy, że laktacja musi zostać właściwie pobudzona na początku . Także ból podczas karmienia może powodować zaburzenia.

W czasie karmienia powinno się kupić dobry stanik, który ułatwi dostęp do piersi. Właściwie skonstruowany biustonosz odciąża kręgosłup. Niezbędny okaże się także zakup wygodnych wkładek. Wkładki laktacyjne Tommee Tippee (http://nodik.pl/dla-mamy-wkladki-laktacyjne-tommee-tippee-c-44,3.html) są użyteczne i przydadzą się zwłaszcza w pierwszych
http://nodik.pl/dla-mamy-laktatory-tommee-tippee-c-7,3.html

tygodniach karmienia. W sklepach internetowych jest bardzo różnorodny wybór tego typu produktów. Użyteczne wkładki muszą być miękkie i nie odznaczać się pod ubraniem. W zależności od naszych upodobań możemy zakupić produkt jednokrotnego lub wielokrotnego użytku.

Kolejnym niezastąpioną rzeczą jest laktator. Z pewnością docenią ten wynalazek matki, które chcą szybko wrócić do pracy i nadal karmić piersią. Laktator elektryczny Tommee Tippee jest cichym urządzeniem, które pozwala na bezpieczne odciąganie pokarmu, wspomagając naturalny proces karmienia.

Młode matki potrzebują tego typu akcesoriów. Może więc lepiej rozważyć nad takim właśnie przydatnym prezentem, niż kupować noworodkowi grzechotkę. Naturalnie jeśli chcemy już nabyć coś dla dziecka, rozsądniej wybrać smoczek. Na przykład gryzaki Tommee Tippee (więcej tu) są wykonane z materiałów chłodzących dla dziecka, a także przynoszą ulgę w bolesnym momencie ząbkowania.

Off 

31 lipca 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mamZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top