W świecie dzieci
Home
 

Posiadasz nadmiar wolnego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na brak czasu, lecz wbrew pozorom, w momencie gdy mamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na jakiś impuls, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, jednak wcale nie będziemy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i pooglądaj serial, który chciałeś już dawno obejrzeć, jednak nigdy nie starczało cina niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (dobre komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale grozy) albo serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który chciałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, bo wtedy byłeś zapracowany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie skończyłeś. Teraz jest świetny czas, by to nadrobić.

Masz nadmiar czasu? Weź się za porządki, na które zwykle brakuje ci czasu. Mogą to być jak najbardziej te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (w końcu posprzątasz poddasze albo wyrwiesz chwasty), lecz także przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Są czasami takie drobne zaległości, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie najlepszy moment, aby zreperować zepsutą półkę lub odświeżyć zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz także odświeżyć swoje stare kontakty. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, ale po prostu przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu jesteś w stanie to teraz nadrobić, możesz spotkać się z osobą, którą dawno nie widziałeś, by powspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić kogoś z rodziny, dawno nie widzianego.

A przy tych wszystkich radach możesz również tak normalnie spocząć gdzieś w zacisznym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić na co dzień naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich rzeczy, które mamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.
Off 

5 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top