W świecie dzieci
Home
 

Musimy wiedzieć co zrobić, gdy coś niedobrego zaczyna się dziać z naszymi kolanami

Zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do swojego zdrowia, kiedy nic nam nie doskwiera, dlatego sporo ludzi jest zadziwionych, gdy zjawiają się problemy ze stawami i dowiadują się, iż zużywają się one z biegiem lat. Przeważnie ścieraniu ulega chrząstka stawowa, co prowadzić może do bólu w czasie spacerowania, do zmniejszenia możliwości ruchowych, a od czasu do czasu nawet i do trwałego kalectwa.

kobieta podczas biegania
Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to właśnie musimy jak najszybciej udać się do lekarza, jeśli czujemy, że ból w kolanie jest coraz bardziej dokuczliwy, że noga nam drętwieje, lub że trudno jest nam przemienić jej pozycję, tak jakby coś się w niej zaklinowało. Jedynie właściwe badania mogą dopomóc w uzyskaniu właściwej diagnozy, a następnie w rozpoczęciu właściwego leczenia.

Jak najczęściej leczy się problemy z kolanami?Jeżeli lekarz dojdzie do wniosku, że przyczyną naszych bólów jest wyrobienie się chrząstki, lub uszkodzona łąkotka, to bez wątpienia poleci nam taki zabieg, który nazywa się artroskopią, od sprzętu, za pomocą którego jest wykonywany. Jeśli chcemy się dokładniej zapoznać z tym, co to znaczy, to wystarczy w wyszukiwarkę wprowadzić artroskopia kolana Kraków, a już dowiemy się, że jest to niezbyt inwazyjna metoda leczenia kolan, która zezwala na zlikwidowanie nazbyt dużej wielości błony maziowej, ciała tłuszczowego albo łąkotki. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pacjent może wyjść do domu już po kilku dniach, a operacja nie musi się odbywać na otwartym kolanie, co sprawia, że powrót do pełni zdrowia trwa znacznie krócej. Trzeba tutaj także wiedzieć, że jest to metoda zupełnie bezpieczna oraz można być jej poddanym w każdym wieku. Autor www.sport-med.pl

Nie ma sensu się męczyćNie ma sensu męczyć się z bólem, zwłaszcza kiedy z upływem lat staje się on znacznie mocniejszy i równocześnie zaczyna nam uniemożliwiać właściwe funkcjonowanie. Dużo lepiej robimy, jeśli udamy się do doktora, a potem poddamy się zabiegowi, który nam zaoferuje. Ma szansę się okazać, że ta krótka chwila niedyspozycji, z jaką będziemy musieli się liczyć po zabiegu, będzie niewielkim drobiazgiem, w porównaniu ze swobodą poruszania się, jaką na nowo uzyskamy.

Off 

27 listopada 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top