W świecie dzieci
Home
 

Powrót ucznia do szkoły po wakacjach

Szkolny rok nadchodzi wielkimi krokami. To już ostatni dzwonek, aby skompletować przybory a także sprzęt konieczny dziecku w szkole. Zeszyty, podręczniki oraz dobrze wyposażony piórnik są najważniejsze, jednak warto też pomyśleć o kupnie sprzętu elektronicznego dla dziecka.

Jaki tornister (sklep z tornistrami) zakupić uczniowi podstawówki? W młodszym wieku szkolnym kościec dzieci wciąż się kształtuje oraz jest podatny na deformacje. Ciężki plecak, którego zawartość nierównomiernie obciąża kark jak też grzbiet dziecka, może powodować, iż wytworzy się u niego wada postawy, pojawią się bóle głowy. Dobrze więc zainwestować w leciutki plecak (plecak dziecięcy) z usztywnionym tyłem. Jego wielkość powinna być dopasowana do wzrostu potomka. Szelki plecaka muszą być szerokie i pozwalać na takie wyregulowanie, ażeby tornister przywierał do pleców dziecka. Po obu stronach musi posiadać kieszonki oraz komory, dzięki którym noszone przez pociechę rzeczy można będzie równomiernie rozłożyć.

szkoła
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

W tornistrze każdego ucznia powinny znaleźć się przede wszystkim książki, kajety jak też przybory do pisania. Albowiem same podręczniki są ciężkie, pozostałe przedmioty wybierajmy w taki sposób, ażeby nie obciążały niepotrzebnie tornistra. Zamiast zeszytów w twardej obwolucie kupujmy te w miękkiej. W piórniku powinny znaleźć się tylko najpotrzebniejsze akcesoria. O ile szkoła nie wskazała inaczej, mogą to być: dwa ołówki, ostrzarka, gumka, pióro, nożyce, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe, linijka. Jeżeli uczniowie nie mają w szkole zapewnionego drugiego śniadania, kup swemu potomkowi pojemniczek, w jakim będzie mogło nosić do szkoły kanapki i bidon na wodę lub herbatę.


Jakie buciki kupić dziecku na zmianę? Najlepiej nabyć potomkowi dwie pary butów na zmianę: jedną do chodzenia po szkole, lecz drugą na wf. Buciki do spacerowania po szkole powinny być lekkie, zrobione z materiału umożliwiającego wentylację stopy, muszą mieć białą, gumową podeszwę. Istotne jest też, by pasowały do mundurka szkolnego, gdy dzieci mają obowiązek noszenia go. Najlepiej mogą sprawdzić się pepegi w stonowanych barwach: białym, czarnym, ciemnoniebieskim, szarym.

Jeśli pragniemy dokonać zakupów online i interesują nas materiały biurowe ewentualnie artykuły szkolne, polecamy poszukać dobrej hurtowni czy też sklepu, porównaj Gold-Kram.

Off 

18 września 2017 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top