W świecie dzieci
Home
 

Poznań : miasto pozwalające wiele przeżyć.Wiesz w nim Cię czeka?

Nasze zmysły od momentu początku dają nam możliwość uczenia się świata. Wszystkie smaki, zapachy, a także każdy dotknięcie dawało różnego typu reakcję z naszej strony.
Toteż tak istotne jest by wszystkie nasze zmysły odpowiednio ze sobą współpracowały.

Są osoby, którzy postanowili zagłębiać się w zmysłowy świat człowieka i stwierdził, że tak naprawdę tylko niewielka część związane ze zmysłami jest dla przeciętnego człowieka istotna. Gdy tymczasem powinniśmy wiedzieć coś więcej niż to, że oko pomaga nam widzieć, nos pozwala nam czuć zapach, skóra – odczuwać, język – jest odpowiedzialny za smak, czy uszy za to, co słyszymy, to jeszcze jest kilka ważnych rzeczy powiązanych z naszym odbieraniem świata za pomocą m.in. dotyku, czy n.p pozycji ciała. integracja sensoryczna Poznań to możliwość zapoznania się z holistycznie w strefę zmysłów i emocji oraz ruchu i wszelkiego rodzaju informacji jak przetwarza to wszystko nasz mózg.

W większych miejscowościach są różnego typu miejsca, gdzie możemy iść, po to, by zaznajomić się z tematyką integracji sensorycznej.
ZINTEGRUJMY SIĘ
Zdarza się mówi się o tym, że któraś firma, a dokładniej jej pracownicy musi się zintegrować. Jednak zanim spróbujemy funkcjonować w jakiejś większej grupie powinniśmy zintegrować się sami ze sobą. Jest to powiązane między innymi z tym, w jaki sposób odbieramy informacje ze świata i jak są one przez nasze ciało przetwarzane. Nie jedynie znany nam dotyk, węch czy słuch i wzrok wpływa na naszą psychofizyczną kondycję. Musimy pamiętać o tym, że całe nasze ciało to maszyną, która ma ogrom różnych trybików, które zostały po części programowane jeszcze w łonie matki.
Integracja Sensoryczna
Źródło: sxc.hu

Tak, więc jeżeli coś nie działa, nie do końca uda nam się zapanować nad naszym życiem, nad naszym reakcjami, to warto spróbować integracji sensorycznej, która daje możliwość zgrania własnego ciała. W momencie, gdy sami będziemy pełną jednostką możemy zacząć myśleć o integracji z innymi ludźmi. Łatwiej nam będzie normalnie żyć. Chociaż dla wielu ludzi harmonia, jaką daje nam integracja sensoryczna jest nizebyt prawdopodobna, to ogrom badań naukowców stwierdza fenomen tej dziedziny, poza tym ludzie, które skorzystali z tego wsparcia rzeczywiście odczuły ogromną różnicę we własnym jestestwie.

Off 

4 września 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawyZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top