W świecie dzieci
Home
 

Niezakłócony rozwój dziecka jest najważniejszy, trzeba o tym pamiętać. Dziecku należy zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju

Rozwój dziecka przebiega na wielu etapach, niezwykle ważne jest, by mieć na uwadze każdy z nich. Pamiętajmy przede wszystkim, że Nasze pociechy mają niesamowicie chłonne umysły i kochają wręcz się uczyć, powinniśmy zatem zapewnić im jak największą ilość okazji by poznawać świat, a tym samym do ciągłej nauki. Nie oznacza to, że musimy jeździć gdzieś ciągle. To oczywiście pozytywne, ale różnie sprzyjające dla dziecka jest przebywanie w miejscach, stymulujących mózg do działania.

warsztaty
Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
W tym sensie na przykład świetne są warsztaty dla dzieci. To nie istotne, z jakiej dziedziny, każde zajęcie takie to dla naszej pociechy próba wykazania się przez zabawę (http://www.eduempiria.pl/oferta-edukacyjna-dla-szkol/multi-motion-szkoly-podstawowe), nowa porcja nauki, z pewnością pomoże naszej pociesze poradzić sobie lepiej w świecie. Dziecko bowiem mające kontakt z różnymi zajęciami lepiej sobie radzi z przyszłością. Oczywiście nie można przesadzać i zapisywać dziecko wszędzie, tak że nie ma na nic czasu, a do tego żądać od niego nie wiadomo, jakich wyników. Może to zadziałać w drugą stronę – bardzo destrukcyjnie. Chodzi o to, by zapisać dziecko na różne aktywności z umiarem, ale też z przekonaniem, że to robi dla swojego dobra. Jeśli stoją za tym nasze skrywane ambicje powinniśmy zastanowić się, czy tak się opłaca. Czy może chcieliśmy zawsze pięknie grać na pianinie, a teraz te nasze pragnienia
dzieci
Autor: Helen Dorn
Źródło: Helen Dorn

przenosimy na dziecko? A może fascynowały nas konie, więc teraz zapisujemy dziecko na jazdę konną dla dzieci? Wszystkie te akcje są wspaniałe i rozwojowe, pamiętajmy jednak, żeby stały za tym zdrowe uczucia i myśli przede wszystkim o naszym dziecku. Jeśli wkradnie się tam nasza osoba, a raczej jej niespełnione ambicje, powinniśmy gruntownie przemyśleć taką decyzję. Więcej na eduempiria.pl.

To ważne, gdyż jeśli nie zauważymy tego, w porę nie wychwycimy, to możliwe, że później będziemy nieświadomie naciskać na nasze dziecko. To byłoby wyjątkowo nieprzyjemne dla relacji z dzieckiem i źle rokujące na przyszłość. Warto pomyśleć więc o tym, warto wybierać dla dziecka ciekawe kursy i warsztaty (http://www.eduempiria.pl/oferta-edukacyjna-dla-szkol/szkola-w-miescie) pamiętając przy tym o jak najrozsądniejszym wyważeniu, żeby nie okazało się, że za naszym dobrymi chęciami ukryte są jakieś chore, destrukcyjne ambicje.
Off 

27 listopada 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top