W świecie dzieci
Home
 

Problem braku płodności|Jak zwiększyć płodność

Niepłodność jest zjawiskiem, z którym walczy coraz większa liczba osób. Należy więc w pewnym sensie do problemów bezpośrednio połączonych ze współczesnymi czasami. Przyczyny tego zjawiska mogą być rozmaite. Zależnie od powodów właśnie, leczenie niepłodności odbywa się na wiele rozmaitych sposobów. Głównym powodem powstawania niepłodności mogą być rozmaite schorzenia układu rozrodczego, jak również inne, przykładowo cukrzyca. W tego typu sytuacjach leczenie będzie polegało na wyleczeniu określonej przypadłości, pod warunkiem, że to możliwe.

Niepłodność to problem, z którym ma do czynienia coraz większa liczba osób. Należy więc w pewnym sensie do zjawisk mocno połączonych z obecnymi czasami. Jej przyczyny są rozmaite. W zależności od przyczyny właśnie, leczenie niepłodności odbywa się na wiele rozmaitych sposobów. Głównym powodem wystąpienia niepłodności mogą być różnego typu schorzenia układu rozrodczego, a także innego rodzaju, na przykład cukrzyca. W tego typu przypadkach terapia polega na wyeliminowaniu określonego schorzenia, o ile to możliwe.

Klinika leczenia niepłoności
Źródło: www.gyncentrum.pl

Niepłodność równie często pojawia się u kobiet, jak i u mężczyzn. W niektórych sytuacjach problem dotyka obojga partnerów naraz. U kobiet występują dwa podstawowe rodzaje tej przypadłości. Pierwszy z nich to zupełna niezdolność do zajścia w ciążę. Drugi z kolei dotyczy pacjentek, które nie są w stanie donosić ciąży.

DiagnostykaDiagnostyka niepłodności pozwala stwierdzić, czy zajście w ciążę jest możliwe w określonym przypadku|danej sytuacji. Na podstawie tych badań określa się możliwość zajścia w ciążę oraz metody postępowania prowadzącego do zwiększenia tego prawdopodobieństwa. Krótko mówiąc opracowuje się strategię leczenia niepłodności w oparciu o dany przypadek. Sposoby tworzenia tej diagnozy są różne. Zasadniczą z nich jest wywiad, czyli osobista rozmowa, która bywa bardzo potrzebna w określeniu objawów, a w rezultacie przyczyn zjawiska. Dokonywane są również różnego typu zabiegi, mające na celu ustalenie stanu zdrowia kobiety i rodzaju zaistniałej przypadłości. W przypadku wystąpienia ciąży bardzo ważne są badania prenatalne, czyli diagnostyka zarodka, rozwijającego się w ciele matki.

Metoda sztucznego zapłodnieniaNajbardziej kontrowersyjną metodą leczenia niepłodności jest z pewnością tak zwane zapłodnienie in vitro. Ma ono zastosowanie w przypadkach, kiedy kobieta nie może zajść w ciążę. Metoda ta polega na zapłodnieniu komórki poza organizmem matki, a później na wprowadzeniu zarodka do jej organizmu, gdzie będzie się on rozwijać. In vitro należy do sposobów bardzo skutecznych, jednak wokół tej kwestii narosło wiele sporów i kontrowersji, wynikających głównie ze zróżnicowanych poglądów religijnych. Kilka wyznań bowiem stanowczo zakazuje tej metody z uwagi na rzekomo niemoralny charakter wykorzystywania komórek ludzkich.

Off 

26 marca 2013 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top