W świecie dzieci
Home
 

Co robić kiedy źle słyszymy?

Obecnie sporo mówi się o rozmaitych wadach i chorobach słuchu. W pewnym sensie są one problemem pojawiającym się częściej niż dawniej, z rozmaitych powodów. Przede wszystkim w obecnym świecie człowiek ma do czynienia ze znacznie większym poziomem hałasu niż niegdyś. Bierze się to z większego natężenia ruchu drogowego i powietrznego, a także wykorzystywania pozostałych urządzeń produkujących hałas.

http://www.rankinglekarzy.pl/
Źródło: RankingLekarzy.pl
Człowiek we współczesności w pewnym sensie również sam się na te uszkodzenia naraża. Na dzień dzisiejszy bowiem ogromnie popularne jest wykorzystywanie słuchawek do telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i komputerów. Z tej grupy najbardziej niebezpieczne są słuchawki douszne. Poza tym trzeba również mieć na uwadze, że wykorzystywanie słuchawek na dworze w znaczny sposób podnosi ryzyko nieszczęśliwego wypadku, na przykład drogowego. Ubytki słuchu obserwuje się zazwyczaj po wielu latach ciągłego używania słuchawek, skutki te jednak są bardzo odczuwalne.

Wady słuchu u najmłodszych
Tak samo jak w przypadku wielu pozostałych chorób i dolegliwości, także w związku z wadami słuchu liczy się jak najwcześniejsze reagowanie, w szczególności w przypadku dzieci. Często zdarza się, że najmłodsi posiadają wrodzone wady słuchu. Mogą one wynikać z genów, a także z przebiegu ciąży. Natomiast u dzieci większych wada słuchu może nastąpić w wyniku powikłań po chorobach zakaźnych, jak na przykład świnka. Opiekunowie powinni uważnie obserwować swoje dzieci. Niepokojące mogą być symptomy takie jak niereagowanie pociechy na wołanie, widoczne słuchanie przez nie tylko jednym uchem czy brak gaworzenia w pierwszych chwilach życia. Każdy budzący lęk objaw powinno się konsultować z lekarzem.

Metody leczenia
Współczesna technologia daje ogromne możliwości walki z wadami słuchu i niedosłyszeniem. Lekarz laryngolog rzeszów pomoże dopasować najlepszą metodę dla danego przypadku. Istnieją rozmaite zabiegi, dające najczęściej bardzo dobre efekty. Popularnym środkiem Stosowanym w sytuacji niedosłyszenia jest używanie aparatów słuchowych. Służą one do zwielokrotniania dźwięków w otoczeniu danej osoby tak, aby mogła ona wyraźniej je usłyszeć. Nowoczesne aparaty słuchowe dają bardzo dużo możliwości.

Off 

30 stycznia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top