W świecie dzieci
Home
 

Elementy przydatne do karmienia niemowlęcia

Niedługo po narodzinach niemowlę jest istotą bardzo małą i bezbronną. Nie radzi sobie w realnym świecie, kontaktuje się z otoczeniem w sposób bardzo podstawowy. Jednak wiedza zbierana przez całe stulecia umożliwia obchodzenie się z niemowlęciem bardzo pewnie. Rzecz jasna wiedza taka jest bardzo rozległa i przewiduje rozmaite przypadki, z jakimi spotykają się młodzi rodzice. Sporo z tych przypadków jest również trudne do prognozowania, przykładowo w przypadku pojawienia się choroby u dziecka. Najczęściej jednak, jeżeli wszystko odbywa się poprawnie, świeżo upieczeni rodzice postępują według przyjętych norm. Dotyczy to codziennej opieki nad małym dzieckiem oraz zadań takich jak przykładowo karmienie. Jest to w zasadzie jedna z głównych czynności, która zmienia się zależnie od wieku pociechy. Najbardziej pierwotną formą karmienia jest karmienie piersią.


Karmienie piersią i potrzebne w tym elementy

nodik.pl
Sporo osób twierdzi, że karmienie piersią jest tym elementem, który w największym stopniu oprócz ciąży przybliża do siebie matkę i dziecko. Podczas karmienia zresztą matka Znajduje się w takiej pozycji, w której przytula swoje dziecko do piersi. Oczywiście karmienie nie należy do czynności, która za każdym razem odbywa się bez komplikacji. U części dzieci przykładowo wcześnie twardnieją dziąsła, przez co karmienie dla matki bywa bardzo kłopotliwe. Nie Za każdym razem również pokarm z piersi jest dla malucha wystarczający. Oprócz tego występują specjalne przyrządy, dzięki którym możliwe jest własnoręczne pozyskiwanie mleka z piersi. Na przykład laktator Avent jest jednym z najczęściej używanych urządzeń tego typu.


Karmienie pociechy za pomocą butelki

Bakterie mogą być dobre
Autor: Eco and More
Źródło: Eco and More
Dziecko karmione jest mlekiem matki przez określony czas, później pojawia się obowiązek zagwarantowania mu innego rodzaju pokarmu. W tym czasie zazwyczaj są to różnego rodzaju kaszki i kleiki na bazie mleka z dodatkami, na przykład z owocami. Pokarm taki najczęściej podawany jest za pomocą butelki ze smoczkiem, gdyż jest to metoda najbardziej komfortowa w sytuacji najmłodszych dzieci. Smoczki do butelek mają różnorodne kształty i posiadają różną twardość. Dobiera się je do indywidualnych potrzeb, w pierwszej kolejności do wieku dziecka (chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Kliknij!).
Off 

13 listopada 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mamZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top