W świecie dzieci
Home
 

Przedwczesny poród – zagrożenia

Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Warto mieć świadomość, że można zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu, stosując się do zaleceń lekarza.

Ciężarne narażone na tego typu komplikacje, powinny wiedzieć, jakie jest ich źródło oraz w jaki sposób ustrzec się przed nimi. Naturalnie jest wiele czynników, które mogą być przyczyną wczesnego porodu. Do tych najważniejszych lekarze zaliczają zły stał zdrowia ciężarnej. Istotne jest również, czy kobieta w trakcie poprzednich porodów poroniła lub urodziła martwe dziecko.

Jednakże dzisiejszy tryb życia także nie sprzyja zdrowiu kobiet ciężarnych. Dziś dużą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni na co dzień. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, stanowczo powinna wcześniej poprosić o zwolnienie lekarskie. Również w ostatnich miesiącach ciąży powinno się głównie unikać wysiłku fizycznego. Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się w szpitalu, należy zapomnieć o podnoszeniu cięższych przedmiotów. Niestety niski status ekonomiczny także nie są w tej sytuacji pozbawione znaczenia.

rehabilitacja
Źródło: http://sxc.hu/

Kobiety, które znajdują się w tej grupie częściej ciężko pracują podczas ciąży. Nierzadko ma miejsce sytuacja, że osoby z patologicznych rodzin nadużywają alkoholu. Są to elementy, które bardzo zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu.

Statystyki podają że prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaka rośnie wśród kobiet które po raz pierwszy zdecydują się na posiadanie dziecka po ukończeniu 30 lat. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, musimy przede wszystkim dobrze się odżywiać i być pod stałą kontrolą lekarza.

Czasami jednakże zwyczajnie dziecko rodzi się przedwcześnie. Wtedy wcześniak pozostaje pod 24-godzinną kontrolą lekarzy, dopóki nie będzie mógł samodzielnie funkcjonować.

lekarz neonatolog i pediatra
Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Wcześniakami zajmuje się neonantolog we Wrocławiu, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Stale monitoruje on stan noworodka, dba także o stworzenie dla niego optymalnego środowiska zastępczego, aby słaby jeszcze organizm rozwijał się prawidłowo poza łonem matki. Obecnie dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej można uratować dzieci urodzone nawet wiele tygodni przed czasem.

W razie trudnych komplikacji specjaliści neonantolodzy współpracują z lekarzami innych specjalności. Nierzadko potrzebna jest wiedza neurologa lub rehabilitanta. Przykładowo rehabilitacja dzieci we Wrocławiu to specjalizacja wielu prywatnych klinik, które pomagają małym pacjentom. Dzięki rozwojowi medycyny, coraz więcej wcześniaków normalny rozwój.
Off 

26 maja 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top