W świecie dzieci
Home
 

Przygotowania na przyjście dziecka

Na tę chwilę czekamy całe nasze życie. Przyjście na świat dzidziusia to doniosłe wydarzenie. Nareszcie, po długich dziewięciu miesiącach oczekiwań, nasz potomek przychodzi na świat. I nagle, razem z jego przeraźliwym płaczem, zdajemy sobie sprawę, że nasze obecne bytowanie nigdy nie będzie już takie samo. Staliśmy się odpowiedzialni za swoje maleństwo. Odczuwamy niesamowitą euforię, wymieszaną z paraliżującym strachem.

Tak naprawdę, te wszelkie myśli i wątpliwości będą z nami już do końca. Nic z tym nie zrobimy. Aczkolwiek na narodziny dziecka należy się przyszykować też w bardziej materialny sposób. To też mrozi nam krew w żyłach, zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze dziecko. Liczba rzeczy, które potrzebuje taki niepozorny człowiek, jest nie do pomyślenia.

Dlatego lepiej zrobić sobiepełną listę już podczas ciąży. Unikniemy tym sposobem biegania po sklepach na ostatnią chwilę. Takie wycieczki kosztują wiele stresu, a także bywają robione na chybcika. Lepiej zabrać się za to wcześniej i mieć z tym święty spokój, kiedy już maluch zacznie rządzić naszym życiem.

Sen niemowlaka
Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Kołyska, czy wózek to rzeczy potrzebne, każdy się z tym zgodzi. Możemy nabyć je nowe lub też używane, które bardzo często są w równie dobrym stanie, za to o wiele tańsze. Dlatego jeśli mamy taką alternatywę, warto z tego skorzystać. A jeśli mówimy już na temat łóżka, bardzo ważnym przedmiotem jest pościele dziecięce (cebababy.pl/produkty/posciele/). Wybierając ją nie kierujmy się metką, ale jakością. Najlepiej, aby była z tkaniny przyjemnej w dotyku, nie wywołała uczulenia, a także miała wszelkie atesty. To bardzo istotne, gdyż mięciutka skóra naszego dziecka ma z nią kontakt.

W czasie kupowania warto się zaopatrzyć w rzeczy, które pomogą w zajmowaniu się pociechą. Wiemy o tym, iż następne dni nie będą się zaliczały do najłatwiejszych, dlatego warto sobie dopomóc. Poduszki do karmienia to niezwykle użyteczny gadżet, który jest niezwykle powszechny pośród matek. Warto kupić coś podobnego. Można ją znaleźć w sklepach w mieście, jak również w internecie.
Off 

8 kwietnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top