W świecie dzieci
Home
 

Psychika też przeżywa kryzys

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz wszechobecne informacje o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, strach przed pójściem na L4, nawet jeśli poważnie chorujemy, wyścig szczurów między pracownikami, nieszczere koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy są pewni, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w ciągłym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem.

Lekarzowi możesz zaufać

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, lęk przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe relacje w pracy i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że niejednokrotnie towarzyszą nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przeoczyć momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy kontrolować swoje życie. Stres może zabić poczucie własnej wartości, wpłynąć na nasz związek i kontakty z dziećmi, pozbawić przyjaciół i spowodować, że wpadniemy w nałogi, staniemy się mało wydajni i wypaleni zawodowo.

Aby zdiagnozować nasze problemy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Jeśli mieszkamy na terenie np. mazowieckiego, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy: Warszawa najlepszy psychoterapeuta lub poradnia psychologiczna wrocław, a otrzymamy listę najczęściej odwiedzanych gabinetów i ośrodków. Gdy zależy nam na jakości usługi, wpiszmy dobry psycholog wrocław i prześledźmy szczególnie fora internetowe oraz opinie internatów o uznanych specjalistach w danej dziedzinie terapia małżeńska, porady psychologiczne, psychologia pracy, psycholog (bezpłatny dostęp) kliniczna.

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Źródło: bc-injury-law.com

Czasem negatywne symptomy, np. problemy z alkoholem czy osłabione libido, mogą mieć bardziej skomplikowane podłoże i przyczyn ich występowania trzeba szukać w przeszłości, relacjach z rodziną, metodach wychowawczych, które stosowali nasi rodzice. Wówczas zwróćmy się o pomoc psychoterapeuty. Schemat poszukiwań jest nieco inny – posiłkując się przykładem Dolnego Śląska wpiszmy: psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, tu jednak śledźmy ze szczególną uwagą opinie internatów, gdyż praca z psychoterapeutą to zadanie długotrwałe i między pacjentem a psychoterapeutą musi wytworzyć się specyficzna więź – musi on całkowicie wzbudzać nasze zaufanie. Odważmy się jednak podjąć tego typu wyzwanie, bo skuteczna terapia może odmienić nasze życie i stosunek do samych siebie (zapytaj o szczegóły).

Off 

27 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top