W świecie dzieci
Home
 

Publiczne czy prywatne – jak wybrać żłobek i przedszkole

Gdy szukamy żłobka lub przedszkola dla naszego malucha staramy się sprawdzić Każdy najdrobniejszy szczegół. Umawiamy się na rozmowy z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o jadłospis. Naturalnie, spora część rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wobec tego sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.

Co proponują placówki niepubliczne

Dziś, od kiedy likwidowane są publiczne placówki, niepubliczne przedszkola możemy wyszukać we wszystkich miastach. Naturalnie, im większa miejscowość, tym większa oferta. Na przykład, gdy chodzi o prywatne żłobki Warszawa ma sporo do zaproponowania. Możemy bez trudu wyszukać placówkę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, fachowa opieka, pyszne posiłki, ponad to zajęcia dodatkowe – wszystko to możemy zapewnić swojemu dziecku gdy zapiszemy je do właściwego żłobka.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje pracujących rodziców, czasami nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas wyjściem są niepubliczne placówki. Dziś rachunki za przedszkole prywatne są mniej więcej na tym samym poziomie lub minimalnie wyższe niż za przedszkole publiczne. Jeśli zsumujemy wszystkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to w zasadzie nie ma dużej różnicy. A prywatne placówki zazwyczaj mają bardziej atrakcyjną ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Czym się kierować przy wyborze
Naturalnie tak jak w przypadku żłobków i tutaj większe miejscowości mają większy wybór. Gdy chodzi o przedszkole niepubliczne Warszawa ma takiego rodzaju placówkę niemal na każdej ulicy. Powodem takiego mnożenia się prywatnych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Nieważne czy zdecydujemy się wybrać przedszkole publiczne czy niepubliczne, pamiętajmy aby sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście nauczycieli do dzieci, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i wiele innych. spory nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Dopytajmy czy aby na pewno placówka dba o zabezpieczenie wszelkich miejsc, do których maluchy nie powinny mieć dostępu. Jeżeli będziemy pewni swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie miło spędzało czas. A to ma największe znaczenie.

Off 

12 sierpnia 2013 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top