W świecie dzieci
Home
 

Wybór bezpiecznego fotelika dla dziecka

Podróż samochodem to duża wygoda. Pozwala na uniezależnienie się od publicznych środków komunikacji, co ma znaczenie głównie w przypadku rodzin z dziećmi. Każdy rodzic jednakże powinien pamiętać o tym, żeby zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka w podróży. Niezbędne są więc wysokiej jakości foteliki samochodowe.

Maluszek w aucie – jak wybrać fotelik samochodowy?
Autor: Ceneo.pl
Źródło: Ceneo.pl
Jak je kupować, żeby posiadać gwarancję, że w czasie ewentualnego wypadku rzeczywiście ochronią pociechę przed jego efektami?

Po pierwsze, nie można kierować się jedynie możliwie jak najniższą ceną oraz decydować się na pierwszy lepszy fotelik, jaki się wyszuka. Co więcej, kwestie wizualne także nie powinny mieć pierwszorzędnego znaczenia. Fotelik musi natomiast zostać odpowiednio przetestowany. W internecie należy poszukać informacji o testach, którym poddano produkt. Są one najczęściej prowadzone w warunkach zbliżonych do prawdziwego wypadku samochodowego, tym samym jest to najlepszy dowód na bezpieczeństwo fotelika. Zdecydowanie musi on posiadać odpowiednie atesty. Można ich szukać na opakowaniach. W takiej sytuacji ma się pewność, że fotelik został przebadany przez odpowiednie instytucje. Bardzo polecane są foteliki samochodowe Espiro (link do strony), które cieszą się obecnie dużą popularnością. Firma Espiro (http://nodik.pl/espiro-m-14.html) ma w swojej propozycji również komfortowe i bezpieczne wózki.

nodik

Oczywiście, kupując fotelik na względzie należy mieć również wiek dziecka i jego wagę. Dodatkowo, nie można nabrać się na okazję, przykładowo taniego foteliki sprzedawanego na bazarach czy fotelika używanego. W przypadku tego drugiego rozwiązania, koniecznie należy produkt naprawdę dokładnie obejrzeć. Nie może on mieć żadnych uszkodzeń, dopiero wtedy można zdecydować się na jego kupno. Wskazane jest oczywiście wybrać się do sklepu, jaki specjalizuje się w sprzedaży tego rodzaju akcesoriów, ponieważ będzie się mieć pewność, że oferowany asortyment będzie odpowiednio szeroki. Zaleca się też, by kolor tapicerki fotelika wybierać z myślą o jej praktycznym użytkowaniu. Mimo że jasne kolory są dosyć atrakcyjne, plamy z jedzenia, które często na nich zostają, są na tyle kłopotliwe, że nie ma możliwości ich usunięcia. Kategorycznie lepiej sprawdzą się kolory ciemne, na jakich pojawiające się zabrudzenia nie będą się rzucały w oczy.

Off 

25 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top