W świecie dzieci
Home
 

Rehabilitacja- w jakich sytuacjach iść na zajęcia oraz jak znaleźć dobrego rehabilitanta, który nam pomoże

Pacjenci w każdym wieku mogą ulegać urazom różnego rodzaju. Złamanie nogi bądź zwichniecie stawu często może utrudniać późniejsze poruszanie się. Po zdjęciu gipsu bądź wykonaniu operacji czasami zaleca się rehabilitacje dla pacjentów po urazie.

Ćwiczenia rehabilitacyjne
Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Parę lat temu na rehabilitacje uczęszczali głównie sportowcy a także trenerzy, których zawód związany jest z wysiłkiem fizycznym. Należało mieć sprawne ciało niedługi czas po złamaniu albo zwichnięciu. Obecnie rehabilitacja proponowana jest każdemu, kto doświadczył jakieś urazu. Szczególnie, kiedy mieliśmy złamane kończyny czy też przykładowo zwichnięty staw biodrowy zajęcia takie będą niezwykle przydatne. Dzięki nim można odzyskać sprawność i zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach z poruszaniem się. Osoby po wypadkach czy też z porażeniami również uczęszczają na zajęcia rehabilitacyjne, by ponownie uczyć się chodzić lub rozgrzewać mięśnie, które nie są na co dzień używane z powodu niepełnosprawności. Kiedy odstawimy już kule ortopedyczne po złamaniu, powinniśmy wybrać się na spotkanie z polecanym rehabilitantem.

W przypadku niewielkich urazów możemy samemu wykonywać wspomagające ćwiczenia. Guma do ćwiczeń zakupiona w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym może być bardzo przydatna. W paru przypadkach bardzo skuteczną rehabilitacją mogą być zajęcia na pływalni. Najlepsza jednak jest opieka zawodowego rehabilitanta, który w odpowiedni sposób rozrusza nasze stawy oraz mięśnie bez ryzyka pogorszenia stanu zdrowia bądź pogłębiania kontuzji. Wybór dobrego rehabilitanta nie zawsze jest prosty. Można odnaleźć mnóstwo ofert oraz specjalistycznych gabinetów, należy jednak dobrać specjalistę do rodzaju naszego urazu. Innego specjalisty może potrzebować zawodowy koszykarz, który pragnie kontynuować uprawianie sportu, innego rodzaju rehabilitacja będzie się odbywała przykładowo gdy pragniemy wyleczyć wady postawy u dziecka. Ciekawe propozycje: https://sklep-amplio.pl.

podczas rehabilitacji
Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Po wszelkiego typu urazach powinniśmy udać się na zajęcia rehabilitacyjne. Odpowiedni rehabilitant, który ma doświadczenie w pracy z podobnymi urazami może nam pomóc odzyskać sprawność zaraz po złamaniu bądź zwichnięciu.

Off 

16 października 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top