W świecie dzieci
Home
 

Turystyka i rekreacja – czy opłaca się studiować?

Każdy maturzysta, który zamierza rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed ważnym wyborem – który profil nauki wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w kilku ostatnich latach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Który profil, w takim razie, warto rozpocząć? Na pewno taki, który da możliwość zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych (http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-turystyki-i-rekreacji). Wspomniany profil jest oferowany zarówno w szkołach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część uczelni oferuje swoim absolwentom możliwość odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego
Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, sanatoria i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje lingwistyczne.

jeśli zamierzasz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa (http://www.wste.edu.pl/zasady-rekrutacji)! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w dziekanacie danej uczelni, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.
Off 

15 kwietnia 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top