W świecie dzieci
Home
 

Klocki, które zna prawie każdy

Chyba większość ludzi na świecie z cywilizowanych krajów zna klocki lego. Owszem może jakieś plemiona w buszu nie słyszały o klockach lego, jednak spora część społeczeństwa o klockach lego słyszała i spora część osób ma te klocki w swoich mieszkaniach.

lego hero
Autor: Frédéric BISSON
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki lego hero factory to seria klocków, która może pochłonąć bez reszty. Miasto atakowane jest przez giganty, które chcą zaatakować królową, wtedy do akcji muszą wkroczyć bohaterowie. Te historyjki związane z klockami lego niesamowicie rozbudzają wyobraźnię zwłaszcza małych dzieci.

Dlatego jeżeli zależy nam na tym by nasze dziecko rozwijało się dobrze to kupujmy mu ciekawe zabawki np. klocki lego. Nie dość, że rozwinie się dziecięca wyobraźnia ale też poprawią się zdolności manualne naszego malucha. Powinniśmy też znaleźć czas na wspólne układanie klocków. Rodzinna zabawa da na sto procent ogrom powodów do śmiechu, w dodatku zawsze możemy poprosić dziecko, żeby wytłumaczyło, co robi i po co to wszystko. Dziecko nauczy się opowiadać bez żadnych problemów.

wieża z klocków Lego Duplo
Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wiadomo najlepszą formą nauki jest zabawa, więc dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z tak fajnej zabawki, jaką są klocki lego? Miejmy jednak na uwadze fakt, że najmłodsze szkraby raczej nie powinny się bawić klockami, lego są stworzone dla dzieci, które wiedzą, że klocków raczej się nie je.

Najlepsze klocki pod słońcem

Klocki Lego są znane na całym świecie. Chyba można pokusić się o stwierdzenie, że większość dzieci, kiedy nie było jeszcze super telefonów i komputerów bawiła się tymi klockami właśnie. Świetna marka, bardzo dobra reputacja firmy budowana od lat sprawia, że te klocki od bardzo wielu lat są na topie. Ciągle tworzone są nowe kolekcje, które zdobywają serca kolejnych pokoleń. Klocki Lego są wykorzystywane przy budowaniu niesamowitych.

Czasem nie do końca zgodnie z pierwotnym zastosowaniem, ale najważniejsze, że są świetną zabawą dla młodszych i starszych osób. Łączą wszystkie osoby, które lubią kreatywnie spędzać czas i nie chcą totalnie wyzbywać się z siebie dziecięcej ciekawości i zapału do działania. Jak wiadomo ludzie starzeją się, między innymi przez to, że przestają się bawić, więc bawmy się jak najdłużej chociażby klockami lego, żeby nasz duch na zawsze pozostał młody.

Off 

26 czerwca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top