W świecie dzieci
Home
 

Rozwód jako niezwykle skomplikowany temat

Decyzja o rozwodzie to bardzo trudny temat dla małżonków. Rozwód jak i połączone z tym działanie sądowe stanowi dla obojga małżonków stresujące i pełne wzruszeń przejście. Rozwód to rozwiązanie ostateczne, w wypadku gdy brak jest możliwości na kontynuowanie związku. Wymogiem zezwalającym na zdobycie rozwodu jest trwały i całkowity rozpad pożycia małżeńskiego.

Rozwód
Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
O rozwód ma możliwość wystąpić każdy z współmałżonków i dostarczyć pozew w Sądzie. Dobrze napisany pozew o rozwód przynosi prawdopodobieństwo otrzymania wyroku rozwodowego na pierwszej rozprawie. Jest to sprawa sensownej argumentacji i roztropnego podejścia do zjawiska rozwodu zarówno przez strony jak i ich reprezentantów. Zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego symbolizuje zaprzestanie pomiędzy współmałżonkami wszystkich więzi które winny charakteryzować typowe i prawidłowo funkcjonujące małżeństwo.

Źródło informacji: magdalenagrzeskowiak.pl/

Oznacza to zerwanie więzi w aspekcie fizycznym, psychicznym i majątkowym. Stałość rozpadu znamionuje jego nieodwracalność, a co za tym idzie brak nadziei na odnowienie więzi scalającej małżonków. Zdarza się, że małżonkowie dochodzą do wniosku, że popełnili błąd zawierając związek małżeński, lecz nie żywią z tego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie, uczciwie rozdzielić dostatek i egzystować niezależnie. Każdy z nich będzie mieszkał oddzielnie i miał własne życie. W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez orzekania o winie jest idealnym rozwiązaniem stosunku małżeńskiego – ciekawa strona.

Sąd zajmuje się także tematem małoletnich dzieci stron, jeśli strony posiadają wspólne małoletnie dzieci. Sąd orzeka, któremu z opiekunów powierzyć władzę rodzicielską. Poza tym jeśli idzie o nieletnie dzieci stron, sąd oświadcza też w wyroku rozwodowym, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany płacić alimenty. Złożenie pozwu o rozwód to rozpoczęcie długiej drogi.

Rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym i najszybszym sposobem w wypadku gdy mąż i żona decydują się na pojednawcze rozstanie. Jednak to w jaki sposób rozwiązać kłopot najlepiej poradzi adwokat. To on zdecyduje jakie wyjście będzie najodpowiedniejsze w konkretnym przypadku.

Off 

16 listopada 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top