W świecie dzieci
Home
 

rozwój dziecka

Jak dobór twórczych zabawek wpływa na dziecko.

zabawki
Rozwój dziecka jest jednym z najważniejszych kroków życia od momentu narodzin. Żeby dziecko prawidłowo się rozwijało prócz zbilansowanej diety czy niezbędnych witamin wartościowa będzie rozrywka innymi słowy mówiąc zabawa. I tak poczynając już od okresu niemowlęcego opiekunowie dobierali tak zabawki, aby korzystnie oddziaływały na dziecko. Wiadome jest, że w pierwszym okresie życia dziecko do zabawy wykorzystuje jedynie gryzaczków czy zamieszczonych nad wózkiem ruchomych ozdób.

Continue reading

Off 

Lego Super Heroes – interesujące wieści na ten temat

Lego Super Heroes
Superbohaterowie to postacie ukochane przez każde dziecko, które nigdy się nie starzeją. Komiksami z serii Marvel zachwycają się maluchy na całym świecie już od wielu lat i nie zapowiada się na to, by ich popularność miała w bliskim czasie w jakikolwiek sposób się zmniejszyć. Trend ten zauważyła znana firma Lego i wypuściła na rynek serię lego super heroes, która tematyką nawiązuje do bohaterów tych komiksów – na przykład grupy Avengers. Dodatkowo, zestawy lego super heroes odnoszą się też do innych lubianych postaci. Maluch może wybierać pomiędzy Batmanem, a jego odwiecznym wrogiem, Jokerem. Wybór jest bardzo zróżnicowany.
Zestawy Lego z serii Super Heroes są idealną zabawką.

Continue reading

Off 

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów – mała charakterystyka i nasze inspiracje

zabawka z klocków Lego
Nasze pociechy spędzają bawiąc się bardzo dużo czasu. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Należy zatroszczyć o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Są to bowiem nie tylko rekwizyty, które mają za zadanie zapewnić im rozrywkę. Zabawki odgrywają bardzo istotną rolę w rozwijaniu umiejętności, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.

Continue reading

Off 
Top