W świecie dzieci
Home
 

Auto w ręku

Nie jest tajemnicą, że niemal każdy młodzieniec śni o aucie. Naturalnie z czasem dziecięce upodobania ewoluują i z marzenia o olbrzymiej betoniarce zostaje pragnienie posiadania czerwonego Ferrari. Przedszkolni kierowcy karetek pogotowia wsiadają za kierownicę Hummerów. W świecie dziecięcej wyobraźni wszak wszystko jest realne.

Każdy chłopiec marzy o aucie. Naturalnie z upływem czasu młodzieńcze gusta ewoluują i z marzenia o gigantycznej ciężarówce pozostaje pragnienie posiadania czerwonego Ferrari. Dziecięcy kierowcy karetek pogotowia wsiadają za kierownicę Hummerów. W świecie zabawek wszak prawie wszystko okazuje się realne.
zabawka
Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Dziewiczy pojazd na zawsze zostaje we wspomnieniach. Nieważne, czy okazał się nim niemodny już wzór Toyoty reagujący na światło zmianą koloru, czy połyskujący Maybach. W dzieciństwie każdy egzemplarz takiej zabawki okazywał się niezwykle cenny – www.kosmicznezabawki.pl.

Upragnione samochodzikiUrodzeni w PRL świetnie przypominają sobie moment, kiedy w kraju pojawiły się wysokiej jakości resoraki. Pełne kolorów i misternie wykonane bardzo szybko zastąpiły lokalne, banalne samochodziki. Całe zamieszanie zaczęło się wraz z pojawieniem się zabawek firmy Matchbox, którymi cieszyć się mieli okazję tylko wybrani. Przyczyna była jasna resoraki te były dostępne najpierw w Pewexach, z czasem zaś w obleganych Baltonach. Mimo tego zachwycały dokładnością i tworzywem, z którego je wykonano. Rozpoznawalny ciężar tych zabawek okazywał się często powodem awantur wokół osiedlowych skwerów.

Na rynku wzory były bardzo różne. Począwszy od starych samochodów z lat 30, po najbardziej rozchwytywane vany i samochody osobowe – http://kosmicznezabawki.pl/zabawki-dla-chlopcow-c-3.html.

zabawki
Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Monster trucks

W pewnym momencie w Polsce zaczęli wybijać się również inni producenci. Spośród tych najbardziej popularnych wzorów dzieci chętnie brały te niecodzienne, wzorowane na zachodnich ciężarówkach z wielkimi kołami. Pierwsza linia w Polsce to legendarne już samochody hot wheels. W oka mgnieniu wypełniły lukę, którą pozostawił Matchbox i w zaskakującym tempie zaczęły zdobywać nowych fanów. Chwilę później samochodziki Hot Wheels objawiły się jako równie rozpoznawalne.

hot wheels
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodociani miłośnicy samochodów poza dużymi kołami otrzymali różne rodzaje pojazdów osobowych, dostawczych i sportowych. Największym hitem okazała się tymczasem miniaturowa zabudowa – piętrowe postoje, stacje paliw, szosy i naturalnie krzyżówki. Wraz z autkami tworzyły unikalną całość, przy której popołudnia uwielbiały spędzać nie tylko dzieci, ale także dorośli.

Off 

14 grudnia 2012 This post was written by Categories: Dla chłopcówOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top