W świecie dzieci
Home
 

Skuteczne sposoby na poradzenie sobie z alergią

Z alergią nie ma żartów, szczególnie w dużym mieście. Jak wskazują pomiary aż powyżej 50% dzieci z Krakowa cierpi na alergię. Nie wnikając za bardzo w dywagacje, dlaczego właśnie tam, należy się zainteresować, jakie są najbardziej obiecujące metody na zmagania z tego typu męczącą bolączką. Czy jedyne co nam zostaje to się poddać? Nie, zdecydowanie nie. Zobacz, jak możesz z nią sobie radzić.

leje deszcz, pozostań w domu! kuriozalna rada, co nie, gdyż kto wychodzi na dwór, kiedy pada?! No chyba, gdy ktoś ma pilną sprawę, i po prostu musi opuścić swoje ciepłe mieszkanko. Ty, drogi alergiku, postaraj się ograniczać takie wyjścia, nawet, gdy powinieneś wyjść. W trakcie ulewy bowiem aktywuje się dużo pyłków, które są strącane z wyższych partii powietrza. pozamykaj także okna, by pyłki nie zadomowiły się w twoim domu.

rankinglekarzy
Autor: rankinglekarzy

Ale uważaj, zaraz po deszczu warto już opuścić mieszkanie. Najlepiej jednak, gdy była to ulewa, gdyż wtedy powietrze jest najmocniej oczyszczone z pyłków.

Postaraj się wystrzegać aktywności w okresie pylenia. Tak, to trudne, gdy na dworze cudowna aura. Żeby jednak uniknąć nieproszonych objawów najkorzystniej odpuścić sobie gry zespołowe, piłkę nożną czy siatkówkę, oraz jazdę na rowerze czy na rolkach. będzie na to czas po etapie pylenia.

staraj się o systematyczną zmianę posłania. W okresie pylenia, kiedy na dworze przyjemnie z chęcią uchylamy okna. wtenczas do mieszkania dostają się pyłki, które siadają w każdym miejscu, też na naszej pościeli. powinniśmy więc regularnie ją wymienić, a po praniu nie suszyć na dworze, bo unoszące się w powietrzu pyłki będą się do niej przyczepiać.

Przed snem dobrze jest umyć głowę. Pomoże to spłukać pyłki, jakie dostały się we włosy w ciągu dnia, a które w okresie snu natarczywie będą męczyć górne drogi oddechowe.

Warto uciec z miasta. W górach, w wyższych partiach, powyżej 1500 metrów pylenia nie spotkasz. identycznie nad morzem, gdzie dmuchający od morza wicher sprawnie wypiera pyłki bardziej w głąb lądu.

Jeśli te sposoby będą mało skuteczne lub nie znajdziesz w sobie odporności, aby wprowadzać je w życie, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wizyta u alergologa (alergolog z Krakowa). Ten lekarz od alergii z pewnością odnajdzie najbardziej obiecujący sposób na twoje alergiczne problemy.

Off 

10 lipca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top