W świecie dzieci
Home
 

Sposób na problemy związane z opieką nad smykiem

Jednym z najogromniejszych wyzwań jest zapewnienie wszystkim miejsc w przedszkolach i gimnazjach. Może się wydawać, iż w czasie niżu demograficznego nie powinno być z tym problemu jednakże tak jest. Są punkty gdzie do żłobka ze znacznym wyprzedzeniem trzeba zapisywać potomka do żłobka bądź do solidnej szkoły. Tą sytuacje można jakimś stopniu zmienić poprzez zakładanie nowych oddziałów pieczy nad małym dzieckiem.

meble dziecięce
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

W 2013 roku powstał program pomagania rozwoju instytucjom opieki nad maluchami do 3 roku życia. Miasta które miały problemy z zabezpieczeniem właściwych miejsc opieki otrzymały wsparcie. Kapitał przekazane na utworzenie takich punktów gmina mogła zużyć na stworzenie jednostek przedszkolnych oraz klubów dziecięcych, zatem niewielkich jednostek w jakich naraz może bawić kilku maluszków. Właścicielem owego miejsca może zostać osoba fizyczna bądź przedsiębiorstwo.

Bez wątpliwości osoby chcące stworzyć taki punkt muszą spełnić wyznaczone warunki. Kluczowym jest posiadanie odpowiedniego budynku dostosowanego do liczby dzieci jakie planujemy gościć. Jeżeli zamyślamy troszczyć się o 3 do 5 maluchów, minimalna powierzchnia lokalu gdzie dzieci będą bawić musi mieć 16 m2. lokal musi być odpowiednio do wieku dzieci umeblowany. Stoliki i krzesła dla dzieci (http://dioralino.pl/stoly-biurka-c-22.html) muszą być dostosowane do wzrostu użytkowników, być wykonane z materiałów bezpiecznych, to znaczy tworzyw nietrujących i umożliwiających brak kontuzji.

Na przykład winny nie mieć ostrych obrzeży, powinny być wykonane z tworzyw łatwych do czyszczenia. Półki dla dzieci (zobacz tu) podobnie jak leżaki muszą być jasno oznaczone i przydzielone do dziecka. Powinno się w takim klubie wygospodarować miejsce na przebieralnię, uprości to utrzymanie czystości. Naturalnie meble do szatni (zerknij) również muszą być dostosowane do wieku korzystających z nich dzieci.

meble dla dzieci
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Kluby dziecięce są znakomitym sposobem dla troskliwych pracodawców, mogą oni je tworzyć dla pociech własnych pracowników. Wbrew pozorom nie jest to przedsięwzięcie bezsensowne. Taki klubik możemy potraktować jako sposób na budowanie lojalności pracowników, może on także wpływać na ich zdolność produkcyjną.

Off 

23 kwietnia 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top