W świecie dzieci
Home
 

Sprawdzaj codziennie postępy swojego dzieciątka

Nie ma wątpliwości, że dla każdej mamy zdrowie dziecka jest sprawą najważniejszą, dlatego istotne jest, by była ona świadoma przeróżnych możliwych zagrożeń, które mogą dotknąć dziecko, jak również metod i sposób dzięki którym może mu pomóc.

meble do pokoju dziecka
Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Tak się składa, że nigdzie nie uczą nas jak postępować z dziećmi – pomijając dedykowane szkoły pedagogiczne – dlatego też każda mama może liczyć jedynie na siebie lub wiedzę koleżanek i rodziny.
Szczególnie ważna jest umiejętna obserwacja i kontrola swojego dziecka. Mnóstwo chorób, jakie mogą się u malucha rozwinąć możemy wychwycić zawczasu, jeśli będziemy w stanie wykryć pojawiające się nieprawidłowości już u ich zalążka. Przykładem mogą być choćby wady wymowy. Jąkanie u dzieci (odsyłam tutaj) to nadal przypadłość, na którą mimo już wielu lat badań nie ma kompleksowego leku. Mamy, które nie wiedzą czy to normalne, że ich maluch jeszcze nie mówi, albo nie umieją rozpoznać oznak jąkania mogą za późno zareagować. Podobnie gdy nie wiedzą, że funkcjonuje terapia jąkania (bonusy), która w licznych przypadkach pozwala na pozbycie się tego problemu (przynajmniej w większym stopniu) mogą pozbawić swoje dziecko możliwości „normalnego życia”. Świadomość i wiedza są zatem w tym przypadku niezwykle istotne. Jeśli mama nie będzie wiedziała, że wbrew
Mama i dziecko
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ogólnym opiniom jąkanie nie jest związane z inteligencją, nie będzie potrafiła wyjaśnić maluchowi aby nie czuł się gorszy od rówieśników. Tym bardziej, że to właśnie strach może pogłębić proces jąkania.

Jąkanie to rzecz jasna jeden z wielu przykładów – chorób, jakie mogą dotknąć nasze dziecko jest wiele. Nie znaczy to rzecz jasna, że musimy żyć w nieustannym strachu o naszego malucha – chodzi raczej o zdolność do właściwego reagowania, gdy pojawiają się jakieś zaburzenia. Powinnyśmy czytać fachową literaturę, z której możemy się dowiedzieć jak poprawnie powinien odbywać się rozwój dzieci. Dzięki temu, jeśli dostrzeżemy jakieś zaburzenia i odchylenia od opisywanego stanu rzeczy będziemy mogły szybko zareagować. Wizyta kontrolna u lekarza nie musi się skończyć konkretną diagnozą, ale my będziemy dodatkowo zadowolone, że kontrolujemy zdrowie naszego malucha.
Off 

1 lipca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top