W świecie dzieci
Home
 

Pasjonujące gry na konsole przeznaczone dla naszych pociech

Wiele osób ma na pewno jakiegoś typu zainteresowanie, które pozwala się im odprężyć i zapomnieć o wszelkich troskach często nas trapiących. Dla niektórych może być to przeczytanie dobrej książki, inni wolą zająć się jakimś sportem, a jeszcze inni lubią obejrzeć ciekawy film w kinie. Ogromnie popularne w naszym kraju jest w ostatnim czasie bieganie, jednakże trzeba jasno stwierdzić, iż nie wszyscy są tak wielkimi jego wielbicielami. Można by uznać, że to z lenistwa ale w rzeczywistości nie każda osoba musi lubić ten sposób spędzania swojego wolnego czasu. Najczęściej możemy się spotkać ze złymi opiniami odnośnie wykorzystywania swych wolnych chwil przez młodzież. Osoby w młodym wieku są nierzadko potępiane za przesiadywanie przed ekranem komputera wieloma godzinami i marnowanie w tenże sposób czasu.

Naturalnie zbyt długie godziny spędzone przy komputerze nie są niczym dobrym jednak powinniśmy przynajmniej postarać się zrozumieć młodych, którzy zachwyca się właśnie tą dziedziną. Dodatkowo, czas spędzony w ten sposób nie zawsze jest całkiem zmarnowany, bo trzeba pamiętać, że komputer to nie wyłącznie niezbyt inteligentne filmiki czy strony internetowe. Poprzez zaznajomienie się z komputerem młoda osoba może rozwinąć w sobie pasję i zainteresować się tym tematem na poważnie. Niezbyt sprawiedliwe wydaje się również powszechne krytykowanie wszelkiego rodzaju gier, które rzekomo powodują, że młodzież staje się bardziej agresywna oraz ma problemy z osobowością. Znaczna część dobrej jakości gier bowiem ma interesującą fabułę i wymaga od grającego zastanowienia się nad każdym wykonywanym ruchem. Gry takie jak chociażby bioshock (szerzej o grze bioshock na stronie) stawiają przed graczem wiele wyzwań, które prowadzą do jego rozwoju.

przykładowa gra na PlayStation4
Autor: blogarazzo
Źródło: http://www.flickr.com

Jakakolwiek gra, która pojawia się na naszym krajowym rynku sprzedaży jest nierzadko oceniana przez profesjonalistów, nie tylko pod względem pojawiania się wulgarnych zwrotów i granicy wiekowej graczy, ale również pod względem zawartości elementów edukacyjnych. Z tejże przyczyny, znalezienie odpowiedniego produkty dla naszego dziecka nie stanowi aktualnie większego kłopotu. Osoby odpowiedzialne za tworzenie gier bowiem starają się łączyć w nich elementy przygody, z tymi strategicznymi oraz zmuszającymi gracza do podejmowania istotnych decyzji. Kiedy więc nasze dziecko zechce zakupić przykładowo playstation 3 (sprawdź ps3 w serwisie Pssite.com), nie musimy od razu obawiać się, że długie godziny spędzi na zdobywaniu kolejnych poziomów agresywnych gier.

Off 

21 stycznia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top