W świecie dzieci
Home
 

Ubranie na Komunię Świętą

Nasze społeczeństwo tworzą szczególnie zadeklarowani katolicy, co z dziada pradziada nie zapominają o polskich rytuałach i właściwym wychowaniu najmłodszych w szacunku do chrześcijańskiej religii i szanowaniu jej wymagań. Dlatego, mimo że jest coraz więcej osób, które nie przepadają za kościołem, jego nakazami oraz dość częstą hipokryzją księży, patrzą, by nowo narodzone dzieciaki były we właściwym momencie ochrzczone, w okolicy ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.

Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Nasze społeczeństwo stanowią między innymi tradycjonalistyczni katolicy, którzy od pokoleń pamiętają o polskich tradycjach i odpowiednim wychowaniu dzieci w szacunku do chrześcijańskiej religii i poszanowaniu jej wymagań. Z tego powodu, choć pojawia się coraz więcej osób, co nie przepadają za kościołem, jego nakazami oraz dość częstą hipokryzją kapłanów, starają się, żeby noworodki były we właściwym momencie ochrzczone, w wieku ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed ukończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.

Szczególnie Komunia 2014 jest obrządkiem, który znaczy wiele w życiu młodego człowieka i silnie związuje go z wiarą katolicką. Jest to święto, jakie, jak pozostałe wydarzenia silnie utrwalone w naszej kulturze, chociażby stare, porządne, bogate polskie wesele i ślub młodych ludzi, stanowi szczególny dzień nie tylko dla tego młodego osobnika, ale także jego rodziny. Dziecko po raz pierwszy w życiu udaje się do spowiedzi i odbywa się pierwsza komunia – pierwszy raz przyjmuje najświętszy sakrament, po czym oczekuje się od niego dokonywania tych obrządków regularnie i pozostali tradycyjni ludzie niezwykle radośnie odnoszą się do informacji, że chłopiec czy też dziewczynka wkracza do ich silnej zbiorowości.

stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Nie dziwi zatem, że na kanwie obrządku i jego istoty, które przywiązują do niego katolicy, wyrósł doskonale operujący rynek. Licznym dzieciom z okazji pierwszej komunii towarzyszą najbliżsi z rodziny, którzy nie tylko radują się z jego obrządku, ale też wręczają mu podarunki: pieniądze, zegarki, liczni kupują młodzieńcom quady, kosztowne telefony. Prawdziwe żniwa na tym święcie zgarniają także instytucje, które oferują stroje komunijne, drobne przedmioty religijne: różańce, krzyżyki, książeczki z modlitwami, dla dziewczynek wianki komunijne. Da się wymieniać dużo więcej i zastanawiać się, czy takiego pokroju wydarzenie jest nadal przede wszystkim obrzędem religijnym czy bardziej pretekstem do ucztowania i pochwalenia się wśród innych kosztownością prezentów, uczty i siłą więzów krwi. Tak czy siak związek z religią powoduje, że jeszcze wiele lat ludzie wciąż będą bawić się w ten jedyny w swoim rodzaju dzień w życiu swoich podopiecznych.

Off 

28 marca 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top