W świecie dzieci
Home
 

Suplementy diety – czym są a także jakie występują ich rodzaje?

Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest uświetnienie normalnej diety. Tworzą skupione źródło witamin, pierwiastków mineralnych czy pozostałych substancji , jakie wykazują skutek odżywczy lub inny fizjologiczny. Z reguły występują w postaci pastylek, kapsułek, proszków albo płynów. Zastosowanie ich może przyczynić się do poprawy zdrowia wielu osób.

aptekaotc.pl/p/pl/5862/sankom_blonnik_witamina_smaku_wisniowym_kostki_do_zucia_50.html
Autor: Roger Newbrook
Źródło: http://www.flickr.com
Suplementy diety dostarczają w skoncentrowanej formie składniki odżywcze czy innego typu substancje o działaniu żywieniowym. Ich aplikowanie sprzyja dopełnieniu dziennej diety deficytowej w poniektóre składniki mineralne bądź witaminy. Suplementy sporządzane są z koncentratów substancji istniejących w normalnej żywności.

Ze względu na rodzaj składnika odżywczego zdarza się podzielić je na zawierające: witaminy, komponenty mineralne, botaniczne z ekstraktami roślinnymi, aminokwasy i dodatkowo białka, błonniki tudzież probiotyki. Półki w supermarketach i aptekach są pełne najlepszych suplementów diety. Sporo z nich ma cechy wspomagające odchudzanie, przynajmniej tak są reklamowane przez producentów. Lekarstwa hamujące apetyt to tanie suplementy diety produkowane na podstawie roślinnych substancji i wyciągów. Większa część z elementów ma własności pęczniejące, dzięki czemu zajmują miejsce w żołądku i wytwarzają uczucie sytości – aptekaotc.pl/p/pl/7713/glistnik_jaskolcze_ziele_50.html.

Spalacze tłuszczu to w tej chwili nie tak tanie suplementy diety, gdyż mają pochodzącą z zielonej herbaty kofeinę czy guaranę. Mają za obowiązek podwyższyć termogenezę i zredukować wchłanianie tłuszczów do organizmu. Inny wariant produktów, którymi są tanie suplementy diety to specyfiki oczyszczające. Stworzone są na bazie roślin diuretycznych. Przyczyniają się do straty wody z organizmu.

Suplementom diety wspomagającym odchudzanie za każdym razem towarzyszy zalecenie wyjaśniające, iż przewidywane rezultaty mogą być zdobyte jedynie przy równoczesnym stosowaniu właściwej diety o zredukowanej ilości kalorii oraz przy powiększonej aktywności fizycznej. Wynika z tego, że służą one tylko jako wsparcie programu odchudzania, a nie jako autonomiczne środki odchudzające.

Off 

18 czerwca 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top