W świecie dzieci
Home
 

Szkoła w sieci sposobem na zainteresowanie współczesnych dzieci?

Szkoła to był czas. nie tak samo co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły było ciekawsze niż teraz, gdyż teraz zamiast edukacji w wielkiej szkole dzieci i młodzież wolą uczyć się w świecie wirtualnym. Czy to jest dziwne? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż gdybym był na ich miejscu też bym to robił. W zależności od tego, w jakim jesteśmy wieku i kiedy uczęszczaliśmy do szkoły, każdy jest mniej lub bardziej tolerancyjny w tym rejonie. Nie ma co wymagać zrozumienia u osób, które są teraz w podeszłym wieku i uczęszczały do szkoły kilkadziesiąt lat temu.

w klasie
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

To dość odległe od dzisiejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, by pojęli, o co biega w obecnym wszędzie świecie wirtualnym. Takie osoby z ręka na sercu mogą przyznać, że dawniej chodzenie do szkoły to w pewien sposób wyróżnienie, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było posiadanie piórnika, temperówki (ostre temperówki), tuszu (tusze na technikę) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które udając się do szkoły (średniej czy podstawowej) miały
kontakt zpoczątkami rewolucji komputerowej. Co prawda, początki tego były raczej komiczne, Internet był jeszcze narzędziem dość prymitywnym, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który jak się okazało, zawojował świat.

Dzisiejsza młodzież funkcjonuje już zdecydowanie bardziej w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Wszelka aktywność odbywa się w Sieci. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby umówić się na mieście to wszystko omawia się przykładowo na facebooku. Gdy planuje się jakieś wydarzenie to też pojawia się one na tym znanym portalu społecznościowym, a ludzie po kolei dołączają do tego wydarzenia . Nie dziwne więc, że młodzież woli siedzieć na Internecie, niż uczęszczać do szkoły, gdyż traktuje ją jako zło konieczne, zacofane, które jest potrzebne do zdobycia papierka, ale po nic więcej. Szkoła w ich mniemaniu jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje światowa siec. Starsi nie mogą tego pojąć, ale powinni wczuć się nieco w skomplikowaną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet w czasie swojej nauki i wiedzą, siły, jaka w nim drzemie. Jakie są w nim możliwości.
Off 

4 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top