W świecie dzieci
Home
 

Twoje uzębienie – nigdy o nim nie zapominaj, bo będzie nieprzyjemnie

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest troszczenie się o własne zęby. W końcu są wyłącznie jedne na całe życie, muszą nam więc one starczyć na kilkadziesiąt lat. Mimo to częstokrotnie lekceważymy ich stan, nie zastanawiamy się nad tym, aby odpowiednio o nie zadbać, a później tego żałujemy. A przecież to nic ciężkiego, należy tylko trochę systematyczności.

Stomatolog jest lekarzem, jakiego część z nas zwyczajnie się boi. O ile nie obawiamy się wizyty u internisty, endokrynologa lub u gastrologa – to u dentysty częstokrotnie już tak. Dlatego sporo osób umie nawet przez długi czas nie chodzić na przeglądy, nie mówiąc już nawet o leczeniu. Jest to błędem. Przecież trudności z zębami same na pewno się nie rozwiążą. Nawet jeżeli zlekceważymy je raz lub drugi, to po jakimś czasie z pewnością będziemy musieli się za nie zabrać, gdyż wrócą do nas ze zdwojoną siłą. Prędzej czy później ból zębów będzie na tyle ostry, iż zwalczymy lęk i pójdziemy w końcu do dentysty.

wizyta u dentysty
Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko że wówczas zwykłe borowanie może już nie wystarczyć i wymagane będzie leczenie kanałowe bądź nawet usunięcie chorego zęba. Dużo lepiej dla nas zatem przełamać się i rozwikłać kłopot zdecydowanie wcześniej. W szczególności, że współcześnie dentyści mają już inne sposoby niż jeszcze kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście lat temu. Leczenie uzębienia jest we współczesnych czasach mniej bolesne i sprawniejsze. Również przy niedużych zbiegach możemy liczyć na znieczulenie czy na nowoczesne wypełnienia na przykład licówki porcelanowe. Wszystko to w trosce o jak największy komfort leczonej osoby.

Więcej informacji – www.dentystakaniak.pl

Najkorzystniej jednak postępować tak, by wizyty u dentysty były potrzebne jak najrzadziej. Musimy więc nie zapominać o własnych zębach na co dzień, a nie dopiero wówczas, kiedy już nas zaczną boleć. W końcu to tak naprawdę jedynie kilkanaście minut dziennie. Powinniśmy pamiętać o myciu ich dwa razy w ciągu dnia (a najlepiej po każdym posiłku) i o nitkowaniu. Oprócz tego niebywale istotne jest, aby właściwie się żywić. Wprowadźmy do naszej diety dużą ilość wapnia, wystrzegajmy się z kolei słodyczy i napojów z bąbelkami. A wówczas również stomatolog nie będzie nam się wydawał tak przeraźliwy jak dotychczas.
Off 

5 stycznia 2016 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top