W świecie dzieci
Home
 

U pewnych dzieciaków można dostrzec trudność z integracją pewnych zmysłów.

Zajęcia z integracji sensorycznej to terapia, której celem jest – jak wskazuje nazwa – łączenie ludzkich zmysłów. W czasie zajęć z integracji sensorycznej terapeuci próbują dostarczyć grupie różnych bodźców w taki sposób, aby mózg mógł je zarejestrować, posegregować, a następnie połączyć poszczególne doświadczenia zmysłowe w pełne funkcje.

Zastosowanie takiej terapii jest dosyć obszerne. Stosuje się ją w leczeniu zaburzeń, takich jak zespół Aspergera, autyzm lub (zobacz https://majolinek.pl) porażenie mózgowe. Ale nie tylko. Integrację (zobacz również przedszkole integracyjne we Wrocławiu) sensoryczną wykorzystuje się również do pracy z dziećmi zdrowymi, które próbują sobie poradzić się z mniej skomplikowanymi problemami. Warto zauważyć, że większość przedszkolaków dopiero uczy się właściwego łączenia zmysłów. Dlatego w różnych przedszkolach fragmenty takiej terapii są wprowadzane do codziennego programu zajęć. Dosyć często można jednak spotkać się też z dodatkową ofertą integracji sensorycznej. Na terapię chodzą wówczas jedynie te dzieci, które zostaną zapisane na nią przez rodziców.
Rehabilitacja w dużych miastach – Rehabilitacja dzieci – Poznań
Trzeba przyznać, że mieszkańcy dużych miast mają w tym wypadku ułatwione zadanie. W internecie na pewno łatwiej odnaleźć hasło typu: integracja sensoryczna czy rehabilitacja dzieci w Poznaniu niż w jakiejś niewielkiej wiosce. Tego typu zajęcia można jednak zorganizować również na wsi. Integracja sensoryczna w Poznaniu faktycznie będzie odbywać się częściej i w tak dużym mieście mamy możliwość, by od razu zapisać swoje dziecko na już gotowe zajęcia z integracji sensorycznej.

psycholog
Źródło: flickr.com

Jeśli jednak mieszkamy na wsi i chcemy, żeby taka terapia odbywała się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, to warto się o to postarać.
Nie zaszkodzi również zainsteresowac się co oferuje psycholog dzięcy na Poznań.
Nieraz wystarczy nasz zapał, żeby zachęcić innych do jakiegoś pomysłu. Można zwrócić się w tej kwestii do pozostałych rodziców, ale także do sołtysa, wójta lub do najbliższego biura poselskiego. Taka terapia odpowiada bowiem na różnego rodzaju problemy: z przyswajaniem wiedzy, ze skupieniem się, z nadpobudliwością ruchową, z apatią, zaburzeniami równowagi oraz z nadwrażliwością na niektóre bodźce, takie jak| np. hałas lub dotyk.
Zobacz więcej na tej stronie

Off 

23 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawyWskazówki dla mamZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top