W świecie dzieci
Home
 

Zabawa na tak pod czujnym okiem rodziców

Kiedy zaczyna się sezon letni pojawia się więcej opcji, ale i zagrożeń dla naszych szkrabów. Właściwie to o każdym czasie w roku można to powiedzieć, niemniej to latem właśnie, gdy można wszędzie się bawić zastawia się łapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może zrobić mu krzywdę, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą przerodzić się w groźny uraz.

Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A co dopiero powiemy na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Niesamowicie ciekawa rzecz, jeśli byłbym dzieckiem sam bym chętnie wskoczył na to i się oddalił, więc nie dziwmy się, że nasze dzieci też tego tego chcą. To niezwykła rozrywka, przede wszystkim dla chłopców, którzy uwielbiają przede wszystkim samochody i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu szczególnie pożądaną zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: rowerki dla maluchów).

Nie powinniśmy zabronić im tego, powinniśmy wręcz zachęcać naszego szkraba do intensywnej zabawy, gdyż przecież dziecięce lata, to ciekawy czas, który już więcej się nie powtórzy. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas trzeba zadbać o opiekę nad naszym dzieckiem, dajmy mu oczywiście odpowiednią swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, przykładowo, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach wziąć pod swoje skrzydła, pomóc, doradzić, i udzielić kilku wskazówek, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Musimy rozpatrzyć koniecznie też, że my też kiedyś byliśmy dziećmi i teraz wiemy, jak ważna jest zabawa (chłopcy uwielbiają jeżdżące zabawki: motory i skutery dla maluchów). W czasie dorosłości tego już nie będziemy mogli doświadczyć, a często osoby, które – wspominając kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie robią to w dorosłym życiu. To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w dzieciństwie był czas na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina także jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie mogło czuć się przestraszone. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale czyhają w nim niebezpieczeństwa, więc warto zachować uwagę i rozsądek.

Off 

20 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top