W świecie dzieci
Home
 

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Komunia Święta to wyjątkowo ważna ceremonia w życiu naszych latorośli. Można ją porównać do ceremoniizaślubin. Dziewczynki mają na sobie białe wdzianka, chłopcy dumnie prezentują się w garniturach. O tym momencie wasze pociechy marzą od zawsze. Dziewczynki specjalnie zapuszczają włosy, aby z tej okazji pięknie je uczesać. Ubranie jest bardzo ważnym czynnikiem,jednak nie popadajmy w paranoję.

pierwsza komunia
Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Komunia Święta to wyjątkowo ważna ceremonia w życiu naszych latorośli. Można ją porównać do uroczystościzaślubin.Córeczki mają na sobie białe wdzianka, mali dżentelmeni piękniewyglądają w smokingach. O tym momencie wszystkie maluchy marzą od dawna. Córeczkipo to zapuszczają włosy, aby z tej okazji odświętnie je ułożyć. Ubranie jest bardzo znaczącym czynnikiem,jednak nie popadajmy w histerię.

Większe ryzyko, że przedobrzymy ze stylizacją, niosą ze sobą córki. Syna odziewamy w garnitur i sprawa załatwiona. Natomiast przy dziewczynce ponosi nas fantazja. Często mamy pragną zrobić ze swoich córeczek małe królewny. Zwłaszcza, że rynek, który rozpoznał takie zachowania, oferuje mnóstwo pokus. Suknie komunijne dziś często jest miniaturką sukienki ślubnej. Szeroka, na kole, z bufiastymi rękawami. Do tego mnóstwo wstążek, kokardek oraz innych ozdóbek. Suknie komunijne musi być niewyzywająca. To samo tyczy się pozostałych elementów. Nie dajmy bucików na koturnach, bo są na to jeszcze za młode. Także fryzurka musi być odpowiednia.

komuunia
Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

I Komunia to nie miejsce na wymyślne uczesanie. Najlepszym rozwiązaniem jest alba. Dzieci mają na sobie identyczne alby, dzięki czemu nikt się nie wyróżnia i nie ma okazji do niesnasek, albo zazdrości. Te stroje są skromne, ale równocześnie pięknie wyrażają atmosferę święta. Jeśli ubranie znajduje się już w szafie, można pomyśleć o całej oprawie. Najczęściej komunie są organizowane w pubach lub specjalnych lokalach. Nikogo nie trzeba agitować, że jest to świetne rozwiązanie dla stale zapracowanych rodziców. Jest to ogromna pomoc zwłaszcza dla kobiet, na które spada obowiązek przygotowania uroczystego obiadu. A jeżeli parają się tym specjaliści, mamy pewność, że każdemu będzie smakowało, a my mamy chwilę dla siebie. Oczywiście, nic nie zastąpi domowej atmosfery, ale jest to na pewno propozycja godna zainteresowania. Często liczba gości jest długa, dlatego pomoc kelnerów jest nieoceniona. W całym tym zamieszaniu warto pamiętać również o istocie tej uroczystości.

Źródło:
Off 

17 kwietnia 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top