W świecie dzieci
Home
 

Urodziło ci się dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, gdzie można się udać i kto może udzielić pomocy

Co w ciągu całego życia jest najważniejsze? Bez dwóch zdań – zdrowie. Trzeba więc o nie dbać. Systematycznie się badać (profilaktyka jest bardzo ważna już od pierwszych dni wszystkich ludzi), trenować, zdrowo jeść. Nasza forma jest niezwykle ważna. Dzięki niej stajemy się wytrzymali. A można ją wyćwiczyć jedynie wówczas, gdy mamy zdrowe stawy. Co uczynić, kiedy pojawia się w nich pierwszy ból?

ortopeda
Źródło: http://sxc.hu/

Najlepszym wyjściem jest szybko udać się do specjalisty. Ortopeda zbada staw, wytłumaczy, co uczynić, by ból na początku się zminimalizował, a następnie zupełnie zniknął. Aktualnie jest ogromna ilość schorzeń, sprawiających, że nasze kości oraz stawy słabną. Czestokroć, aby forma wróciła, ortopeda zaleca tylko rehabilitację. Bywa jednakże, iż niezbędna jest i operacja. Nie należy się jednak jej bać. Jeśli naprawdę jest potrzebna, trzeba się na nią zdecydować (wyeliminuje ból, który na dłużej może okazać nie do zniesienia). Rzecz oczywista przed tego typu operacją doktor zleci prześwietlenie i usg ortopedyczne – jedynie niedobre wyniki będą świadczyły o konieczności przeprowadzenia zabiegu. Jednak ci, którzy mieli już operowane – przykładowo kolano – zapewne będą przekonywać do tego cierpiących ludzi (życie bez bólu jest naprawdę piękne!).

Sprawdź też – http://www.rehabilitacje.org/

rehabilitacja
Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

USG ortopedyczne można zrobić w niejednym gabinecie. Oczywiście – prościej i szybciej można je zrobić prywatnie aniżeli na Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak w tym przypadku należy pamiętać o tym, iż usg niesie ze sobą pewien koszt. Nie są to jednakże wielkie ceny. Kolejna sprawa – usg nie wykonuje się tylko osobom dorosłym. Tak naprawdę badaniu poddaje się już niemowlęta. To niezwykle istotne, by wykonać usg bioderek dziecka. Dzięki temu szybko można wykryć nieprawidłowości i w porę zareagować (chociażby przez tzw. pieluchowanie). Jak zatem widać, ortopeda jest lekarzem, który jest przy nas od urodzenia. I jeżeli od tego czasu zda się, aby rozwój kości oraz stawów dobrze przebiegał, ma się duże szanse, że ograniczy się problemy w przyszłości, które niestety – z racji sposobu życia, jakie w tej chwili prowadzimy – się zjawią.

Off 

12 listopada 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top