W świecie dzieci
Home
 

Urządzanie pokoiku dla dzieci

Zdecydowana większość lokalnych mieszkań jest naprawdę dosyć mała. Dzieje się tak przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że ich ceny są na tyle wysokie, że zwyczajnego Polaka jest stać wyłącznie na zakup niewielkiej nieruchomości kredytowanej. Kredyty hipoteczne niekiedy są uiszczane przez kolejnych trzydzieści albo czterdzieści lat.

pokój dziecięcy
Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Sytuacja jest problematyczna zwłaszcza w większych miastach, tym samym wielu rodziców ma kłopot z urządzeniem kącika dla dzieci. Często maluchy są zmuszone do dzielenia jednego pokoju. Nie musi to jednakże być dla nich tak krępujące, jak mogłoby się wydawać, jeżeli rodzice wykażą się inwencją i zadbają o praktyczne wyposażenie dziecięcego pokoju.
Przede wszystkim, w miejsce tradycyjnych łóżek, jakie zajmują bardzo dużo miejsca, trzeba zdecydować się na rozwiązanie, którym są łóżka piętrowe (meble do dziecięcego pokoju), obecnie tak bardzo powszechne. Wymagają zdecydowanie mniej miejsca, są bezpieczne, a na rynku proponowany jest bogaty ich asortyment. Oczywiście, w miarę możliwości dobrze jest natychmiast zakupić nieco większe łóżeczka, ponieważ dzięki temu będą one służyły dzieciom dużo dłużej.
Łóżko piętrowe
Źródło: www.flickr.com

Na dodatek, warto pomyśleć też o ciekawych rozwiązaniach odnoszących się do biurek. Każde dziecko powinno mieć w pokoju miejsce do odrabiania lekcji i parę swoich półeczek czy szafek. Rodzice mogą wybierać całe systemy meblowe, które doskonale nadają się do pokoi dziecięcych. Jeśli jest taka możliwość, dzieci powinny brać czynny udział w procesie decyzyjnym.

Z jakiego powodu? Ponieważ pokój będzie ich własnością i powinny się w nim stosownie czuć. Oczywiście, pomiędzy rodzeństwem mogą się pojawić zgrzyty, dlatego jest to też najlepsza okazja do zademonstrowania im, że zawsze należy iść na stosowne ustępstwa.
Ściany pokoju dziecięcego absolutnie należy pokryć farbami, które umożliwiają zmywanie wszystkich zabrudzeń. Niestety, w przypadku dzieci łatwo o plamy na ścianach lub rysunki. Takie farby są w związku z tym rozsądnym rozwiązaniem. Warto zatroszczyć się też o specjalne pudełka na zabawki. Każde dziecko powinno mieć własne i osobiście sprzątać takie rzeczy. Pokój dziecięcy musi zostać udekorowany funkcjonalnie oraz bezpiecznie, dlatego należy unikać jakichkolwiek zbędnych przedmiotów.
Off 

16 lipca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top