W świecie dzieci
Home
 

Jeśli masz kłopot z zajściem w ciążę, trzeba pójść do poradni

Ciąża i narodziny dziecka to bardzo istotny i specyficzny czas w życiu wszystkich kobiet. Znacząca rola tego okresu wiąże się w pierwszej kolejności z narodzinami nowego życia, nowego człowieka, którego później należy wychować. Zasadniczo bardzo wiele kobiet stawia sobie za życiowy cel by urodzić dziecko, jednak nie w każdym przypadku sprawy idą po ich myśli.

Badania prenatalne
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Marzenia te mogą zostać zakłócone na rozmaite sposoby, zdarzają się bowiem poronienia, porody martwych dzieci, pojawiają się rozmaite choroby płodów. Przez wieki specjaliści w zakresie medycyny starali się znaleźć metody, by móc tego rodzaju zagrożenia przewidywać i w miarę możliwości je eliminować. W dalszym ciągu nie udało się całkowicie zagwarantować matkom pełnej wiedzy na temat przyszłego porodu czy obecnego ryzyka porodu. Wiedza na ten temat jest jednak dużo bardziej rozległa niż kiedyś, a to daje więcej możliwości. Przykładowo z tego powodu funkcjonują poradnie genetyczne, by zajmować się problemami tego rodzaju i by pomagać przyszłym matkom i kobietom póki co planującym ciążę.

Dla kogo przeznaczone są poradnie genetyczne

Do poradni genetycznej powinny zgłaszać się osoby znajdujące się w określonych sytuacjach. Oferta tego rodzaju poradni obejmuje bowiem przeróżne kwestie związane z radami na temat niebezpieczeństwa pojawienia się chorób o charakterze genetycznym, poronień i innych tego rodzaju zjawisk. Jednym z czynników wysokiego ryzyka, który powinien stać się powodem odwiedzin w poradni jest wystąpienie w przeszłości w obrębie rodziny niebezpiecznej choroby genetycznej lub też nowotworu. Powinno się także rozważyć wizytę w poradni genetycznej w sytuacji pojawienia się wielu poronień.

Oferta i lokalizacja poradni

Poradnie tego rodzaju można na dzień dzisiejszy odszukać w coraz liczniejszych miejscach, także w Polsce. Z czasem wyrabiają sobie one dobrą opinię i zdobywają zaufanie pacjentek. Oferta takich poradni obejmuje zazwyczaj stwierdzanie ryzyka pojawienia się danego schorzenia w oparciu o wywiad, a także badań materiału z poronienia. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „poradnia genetyczna z Kielc”) można odszukać dane na temat poradni genetycznych znajdujących się w pobliżu Śląska i ich usług.

Off 

29 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top