W świecie dzieci
Home
 

Usługi stomatologiczne w kraju nad Wisłą – jeszcze na NFZ czy już tylko za pieniądze

Próchnica, choroby dziąseł i to co najgorsze ciągły ból zęba to wszystko prowadzi ludzi do gabinetu stomatologicznego. Co raz częściej jednak za te wizyty płacimy.Nieodpłatne usługi dentystyczne nadal są realizowane w naszym kraju, jednak oczekiwanie na nie jest niejednokrotnie dosyć długie. Przyzwyczailiśmy się już do kolejek u ortopedy i okulisty, narzekamy na czas potrzebny do załatwienia badania u neurologa, co dziwne nikt nie uskarża się na długie czekanie na przyjęcie do dentysty, co więcej przychodząc do tego lekarza zawsze zabieramy ze sobą pieniądze.

szyld
Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
Dentysta stał się człowiekiem leczącym głównie za fundusze prywatne. Jednak wiele gabinetów ma zawarte umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, warto więc zorientować się jak długie u danego lekarza obowiązują kolejki i czy płacąc za wizytę ze swoich pieniędzy nie jest nam naliczana także wizyta na koszt ubezpieczyciela. NFZ dał możliwość sprawdzenia swoich wizyt u różnego typu specjalistów (stomatolog, kardiolog, lekarz skórny – to nie ma znaczenia), jeśli zostały one dokonane w placówkach, które Narodowy Fundusz Zdrowia kontraktuje. Pacjent może przyjrzeć się danym od 2008 roku i dociec czy dentysta. którego odwiedził kilka lat wcześniej odpowiednio zakwalifikował wizytę. Warto korzystać z publicznej służby zdrowia, nawet jeśli czekanie na operację czy usługę może trwać długie miesiące czy lata, warto także szukać specjalistów i gabinetów, które oferują wykonanie zabiegu w ramach ubezpieczenia buty (sprawdź więcej) za niewielką dopłatą (może odnajdzie się jakiś stomatolog, który zrobi choćby licówki porcelanowe legnica w niewysokiej cenie). Listy oczekujących dotyczą najczęściej bardzo drogich zabiegów jak wstawienie endoprotezy w ortopedii buty (zweryfikuj te opinie) są rezultatem popularności określonego specjalisty, co widać w szczególności u ginekologów. Prywatne gabinety dentystyczne mają raczej niedługie okresy oczekiwania, jednak zdarza się, że łączą one usługi państwowe z prywatnymi. Zdarzają się również przypadki, kiedy czekający w kolejce pacjenci w dużej ilości rezygnują z zabiegu z powodu urlopu czy zachorowania.

Źródło – http://www.dentystakaniak.pl/leczenie-kanalowe-mikroskopowe/

narzędzia stomatologiczne
Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmijmy, że dana osoba ma termin na licówki porcelanowe za parę miesięcy, w tym samym czasie zaczyna panować grypa, ludzie odwołują lub przesuwają wizyty u stomatologa, co więcej nie potwierdzają lub nie pojawiają się na planowane zabiegi, stąd pacjent mający chęć na licówki porcelanowe uzyskuje je po kilkunastu dniach od zapisania się na listę oczekujących. Zapisanie się na bezpłatną kontrolę u dentysty nadal jest do załatwienia. System informatyczny który obsługuje listy oczekujących jest nadal w budowie, ale funkcjonuje coraz sprawniej, warto go wykorzystywać, szukając dobrego lekarza i dogodnego terminu.
Off 

18 września 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top