W świecie dzieci
Home
 

Uwaga na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na to około 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo przypadłość ta jest niezbyt przyjemna a do tego uprzykrzająca życie. Powoduje podatność na choroby, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Dobrze jest mieć świadomość, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób powinno się z tą dolegliwością walczyć.

sałatka
Autor: Martin Delisle
Źródło: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to po prostu nieprawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w organizmie jest na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość nieznacznie zasadowa. Problemy mają miejsce, gdy wartość przechyla się w stronę większej kwasowości. Wówczas zaczynają się uwidaczniać problemy. Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i brak ruchu. Oczywiście, przyczyną także jest pożywienie. Dieta obfita w sód, wapń oraz potas działają zbawczo na nasze ciało, to znaczy zasadowo, w momencie, kiedy w naszej diecie przeważa fosfor, chlor czy siarka jesteśmy u progu wzrastającego zakwaszenia.

Prace badawcze wskazuja, iż bez wątpienia korzystna dla naszego organizmu proporcja to 80 procent do 20 procent na korzyść pożywienia zasadowego. Wszytko jasne, tylko jak to zrealizować? Unikajmy tak zwanych pokarmów wysokoprzetworzonych, nie spożywajmy dużych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty a także napojów alkoholowych. Istotne też jest, by nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze to, iż zakwaszenie naszego ciała oznacza same kłopoty. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest ogromnie negatywny, gdyż wpływa on na funkcjonowanie naszego serca, trawienie, sen czy oddychanie. Pierwsze objawy, jakie powinny nas zaniepokoić, to wzdęcia, zgaga, zmęczenie, bóle głowy (również migrenowe), wyczerpanie czy uczulenia skórne. W momencie gdy zlekceważymy te początkowe oznaki dalej już będzie jeszcze gorzej, gdyż zakwaszenie osłabia organizm, który staje się podatny na kolejne, bardziej poważne choroby.

Naprawdę, nie warto ulegać tej dolegliwości, szczególnie, iż nie musi być dla nas rozstrzygającym wyrokiem. Silnym postanowieniem, pracą nad swoja kondycją, zmianą nawyków żywieniowych (sprawdź przepisy), możemy zdziałać cuda. To podobnie, jak w wielu innych dolegliwościach, wszystko zapowiada się nieciekawie, ale w momencie gdy zdamy sobie sprawę, że to od nas w głównej mierze zależą przyszłe efekty, to mamy przed sobą zielone światło, trzeba wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.

Off 

10 lipca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top