W świecie dzieci
Home
 

Jak najlepiej przygotować się na start roku szkolnego?

Twój potomek wybiera się do szkoły? Masz już wszystko? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawdą jest, że to tylko jedna rzecz, a co z pozostałymi? Pytasz się o co chodzi? Nie możesz zapomnieć o przygotowaniu mentalnym i psychicznym Twojego potomka. Pójście do szkoły to dla niego wręcz rewolucja, nawet jak się cieszy, że to już, to możesz być pewna, że szybko pojawią się problemy.

coach biznesowy w trakcie zajęć
Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Nikt się nie dziwi, że takie sytuacje zdarzają się. Nasze dziecko nagle zrywa kontakt ze światem dzieciństwa, beztroską, aby wskoczyć w tryby nauki. Co prawda, te zajęcia w pierwszych klasach nie są jeszcze jakieś weryfikujące, ale tylko z z naszego rodzicielskiego punktu widzenia, dla dziecka bowiem to wielki świat. Nauka literek, Nauka liczenia, malowanie, rysowanie, nowe dzieci, miejsca, nowe emocje, to wszystko wielka dawka dla twojego dziecka.

Jak powinnaś się zachować? Staram się przed tym pierwszym dniem w szkole nie pokazywać swojego zaniepokojenia. Wiadomo, że będzie powodować to powstawanie różnych emocji, ale możesz być pewna, nie tylko ty odczuwasz taki stres, w budynku spotkasz innych rodziców równie spiętych, co ty, więc napięcie powinno zaraz spaść (na uczniowskie notatki). Wystarczy niedługa rozmowa, wymiana opinii i doświadczeń, wspomnienia swojego pierwszego dnia w szkole, a wszystko, całe spięcie powoli opadnie. Zejdzie to również z Twojej pociechy, gdy pozna nowych przyjaciół i zobaczy, że dzieci te są podobne do niego. Nawet, jeśli w domu nasze dziecko miało pewne obawy to teraz zobaczy, ze szkoła jest dość fajnym miejscem.

Zresztą, postaw się w sytuacji twojej pociechy i odnieś to do siebie samego w dorosłym życiu (ładne nożyczki). Żąden człowiek nie ma skóry słonia, wiec nieistotne czy zmieniasz pracę, czy wychodzisz na randkę, zawsze czujesz pewien niepokój, jak to będzie, jak to się ułoży, czy zostanę zaakceptowana, czy dam radę? Te wszystkie zasadne pytania, z tym że my, dojrzali ludzie potrafimy je lepiej wyartykułować niż dziecko. Ono może się czegoś się bać, lecz reagować niewspółmiernie. Dzieci mają przecież wielką wyobraźnię. Warto zachować spokój i pokazać dziecku, że to zupełnie normalna sytuacja.
Off 

1 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top